Proč je nákup na splátky bez navýšení výhodnější než nákup za hotové?

Nákup na splátky bez navýšení má své obrovské kouzlo. Rozhodnete-li se nulové navýšení využít, nejen že si celkovou sumu rozdrobíte na menší částky, ale v současných podmínkách dokonce ušetříte. Jak je to možné? Peníze v průběhu času ztrácí svoji hodnotu. Jak čas běží, pořídíte za stejný obnos peněz menší množství zboží. To je vlastně i definice přirozeného ekonomického jevu známého jako inflace.

 

 

"Peníze ztrácejí svou hodnotu. Ke konci období tak budete vlastně splácet méně peněz."

Profesor OKAY

 

 

Velice zjednodušeně se dá říci, že inflace udává, o kolik procent se za dané období snížila hodnota peněz. Ekonomicky vyspělé státy cílí svoji inflaci do hladiny v rozmezí 1 – 3 %. Při splátkách to v praxi znamená, že díky ztrátě hodnoty peněz se i hodnota splácené částky v těchto ekonomikách každý rok sníží o jedno až tři procenta. I když je nominální hodnota splátky stále stejná, skutečná hodnota neustále klesá.

 

 

 

 

"Nákup bez akontace znamená, že si pro nový spotřebič můžete přijít úplně bez peněz!"

Profesor OKAY

 

 

Akontace se u většiny splátek udává v procentech a znamená, jakou část z celkové sumy uhradíte v den nákupu. Kupujete-li televizi za 44 000,- Kč a akontace je např. 10 % z ceny kupovaného předmětu, musíte v den koupě prodejci uhradit 4 400,- Kč. 

 

 

"Díky nulovým skutečným nákladům nepřeplatíte při splácení ani korunu!"

Profesor OKAY

 

 

Skutečné náklady na splácení, které znáte jako RPSN (roční procentní sazba nákladů) jsou nulové. To znamená, že při splácení nepřeplatíte ani korunu. Navíc vás může hřát vědomí, že i když jste si zboží zakoupili na splátky, nezaplatíte vůbec nic navíc. 

 


 

 

Nakupování na splátky je s námi OKAY!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články