Přenosný reproduktor: parťák, který neodejde před koncem

Pokud pořádáte zahradní párty, přestalo vám hrát rádio v autě nebo se chystáte na kempování do přírody a nemáte připojení k elektřině, určitě nemusíte zůstat bez hudby. Řešením jsou přenosné reproduktory.
 
Přenosné reproduktory si získávají čím dál větší oblibu a jejich zastoupení na trhu má rok od roku vyšší podíl. Můžete tedy vybírat hned z několika značek, velikostí a samozřejmě i v různých cenových relacích – od pár stovek korun za menší přenosný reproduktor, až po několik tisíc korun za větší s opravdu špičkovým zvukem, které ocení i náročnější hudební fanoušci.
 
Přenosný reproduktor JBL PartyBox
Přenosný reproduktor JBL PartyBox 300
 

Ozvučí i větší prostor

U kvalitnějších přenosných reproduktorů můžete očekávat čisté výšky a zároveň basy, které budou hezky dunět a dodají ty správné vibrace, které ucítíte až v konečcích prstů. Nemusíte se bát, že přenosné reproduktory nemají dostatečný výkon – dokážou totiž hrát hlasitostí až 120 decibelů. A pokud plánujete větší akci, ale bojíte se, že by ani to nestačilo, lze některé reproduktory dokonce spárovat mezi sebou a pustit jich hned několik najednou.
 

Přenosné reproduktory s výkonem:

Reproduktor Lamax
Přenosný reproduktor Lamax Sentinel SE-1
 

Prach ani voda jim neublíží

Přenosný reproduktor má většinou kompaktnější rozměry, tudíž vám na cestách nezabere příliš mnoho místa. Některé jsou dokonce pogumované, takže jsou odolnější i při případných pádech. Pokud plánujete párty u bazénu nebo řeky, máte možnost vybírat i z voděodolných přenosných reproduktorů, kterým pár kapek vody nebo vlhko rozhodně neublíží. Večer se bude určitě krásně vyjímat i barevné osvětlení, které můžete na několika modelech najít. Často se dá nastavit jeho barva a můžete si zvolit, zda bude svítit, nebo blikat do rytmu hrající hudby.
 
Reproduktor Marshall
Přenosný reproduktor Marshall Kilburn II
 

S mobilem si rozumí

Přenosné reproduktory je možné díky Bluetooth propojit s chytrým telefonem, tabletem nebo počítačem. Proto je na internetu často najdete i pod názvem Bluetooth reproduktor. Reproduktor pak jen jednoduše spárujete se svým zařízením, čímž ho okamžitě můžete ovládat i na dálku, přepínat skladby, nastavit hlasitost, dát pauzu nebo nastavit náhodné přehrávání. Některé Bluetooth reproduktory mají dokonce zabudovaný mikrofon, takže si přes něj bez problému můžete vyřídit i telefonní hovor.
 

Technologie propojení:

Vydrží až do konce!

Jedním z velmi důležitých faktorů je u Bluetooth reproduktorů výdrž jejich baterie. Mnohé zvládnou hrát i 24 hodin na jedno nabití a dokonce je můžete využít jako powerbanku pro svůj chytrý telefon nebo tablet.
 
Reproduktor Sony
Party systém SONY GTK-XB5
 
Modelů je opravdu velké množství a záleží jen na vašich prioritách. Přenosné reproduktory se vyrábí jak v různých velikostech, tak i tvarech – od klasických malých kostek, přes válce až po retro design ve tvaru starých nástěnných reproduktorů. A nemusíte zůstávat ani u klasické černé – milovníci elegance určitě ocení reproduktory v dřevěném designu a milovníci výraznějších věcí si zajisté vyberou ze zářivých barev.
 

Věříme, že článek byl pro vás užitečný. Prohlédněte si také novinky nebo další články o elektru.

LCH092019

Líbí se vám tento článek?

Podobné články