Poznáváme technologii NFC

Technologie NFC slouží k bezdrátové komunikaci dvou zařízení, která se aktivuje pouhým přiblížením dvou elektronických zařízení. Technologie NFC je velice praktická a nejen, že usnadňuje používání mobilních telefonů, ale především rozšiřuje možnosti jejich využití.

Pojďme si představit využití této technologie v praxi:

 

Díky NFC už nebudete potřebovat peněženku - zastoupí ji telefon

V peněžence nenosíme pouze hotovost, ale i platební karty a mimo jiné také osobní doklady. Toto vše může technologie NFC nahradit. Díky ní už tedy nebudete muset nosit cennosti po kapsách, ani řešit expiraci důležitích osobních karet a dokladů. Vše si jednoduše stáhnete z internetu. Klidně i jízdenku ve veřejné dopravě.

Nebudeme používat klasické zámky a klíče - i ty nahradí NFC

Bezdrátová technologie by v budoucnosti měla nahradit i všechny fyzické a virtuální klíče. Do auta, domů, do garáže nebo třeba i k datům ve vašem počítači se budete moci dostat s využitím NFC technologie. Pokud například budete chtít někoho poslat do vašeho vozidla, už nebudete muset riskovat, že vám s autem ujede. Pouze mu na telefon pošlete NFC klíč s omezenými oprávněními a limitovanou platností. Tento klíč povolí například pouze otevření zavazadlového prostoru a nedovolí automobil nastartovat. Po pěti minutách se poté klíč automaticky smaže, zneplatní a nikdo bez vašeho vědomí nebude mít přístup do vozidla. 

Technologie NFC propojí virtuální a skutečný svět

Využíváte nejrůznější geolokační služby jako například Foursquare a rádi svým přátelům sdělujete, kde zrovna se nacházíte? Tak si představte, že přijdete například do restaurace, odložíte svůj mobilní telefon na stůl se zabudovanou technologií NFC. Nebudete muset nic vyplňovat ani hledat, protože bezprostředně po kontaktu mobilního telefonu se stolem telefon odešle zprávu o vaší poloze na sociální síť vašim přátelům.

Skončí složité připojování a nastavování datových přenosů

Komunikace mezi zařízeními nebyla nikdy jednodušší. Nemusíte nastavovat, připojovat ani zdlouhavě autorizovat datové přenosy mezi dvěmi zařízeními. Stačí, aby se zařízení navzájem dotkla a rázem promítáte fotografii z vašeho telefonu na obrazovku svého chytrého televizoru apod.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články