Postel Colorado aneb Podruhé u Petry a Alexe

V bytě mladého páru Petry a Alexe už jsme jednou byli. Dokonce jsme dostali až do jejich ložnice, kde měli nově skříň Argos s posuvnými dveřmi. Po několika týdnech jsme je navštívili znovu a rovnou jsme opět zamířili do ložnice, kde teprve několik dní stojí nová čalouněná postel Colorado.

Petra (s úsměvem): Vítejte znovu u nás v ložnici. Obvykle sem návštěvy moc nevodíme, ale vy jste výjimka.

Alex: No, sem už žádný nábytek pořizovat nebudeme, takže příště vás vezmeme třeba do kuchyně.

Petra: Naznačuješ snad, že bys mi koupil tu novou kuchyň?

Alex: (významně mlčí)

Samozřejmě rádi přijedeme. Ale dnes jsme tady kvůli vaší nové posteli. Když jsme se minule loučili, prozradili jste, že se chystáte na její koupi.

Petra: My jsme tu měli dvě staré válendy sražené k sobě. Ty s námi cestovaly už po několika bytech a spát na nich bylo za trest. Když jsme pořizovali tu skříň, rozhodli jsme se koupit pořádnou postel na splátky.

Proč na splátky?

Alex: Přišlo nám výhodné rozložit tu celkovou částku na několik splátek. Část jsme zaplatili předem a teď posíláme necelou tisícovku měsíčně, což je úžasné.

Petra: Ty splátky máme rozložené na 12 měsíců. A hlavně je to včetně odvozu těch starých válend. Představa, že bychom je museli někam sami vláčet a vymýšlet co s nimi, je pro nás nemyslitelná. Takto to bylo vše při jednom a o nic jsme se nemuseli starat.

Byl nákup na splátky v něčem komplikovaný?

Alex: Vůbec ne. Všechno jsme to vyřídili na webu – nastavili jsme přímou platbu a vybrali délku splátek. Hned jsme viděli kolik budeme měsíčně platit. Pak se to chvíli schvalovalo a bylo to.

Čím vás oslovila právě postel Colorado?

Alex: Chtěli jsme širokou dvojpostel, protože po těch dvou docela úzkých válendách jsme se chtěli pořádně vyspat. Moje nároky coby vozíčkáře jsou specifické, takže jsem hledal vyšší postel. Tahle má výšku ložné plochy 60 cm, což mi vyhovuje.

Petra: Vysoká postel je dobrá i pro mě – dobře se z ní vstává. Navíc jsou pod matracemi dva opravdu obrovské úložné prostory, které se mi ještě ani nepodařilo naplnit.

Alex: I když se o to opravdu snažíš (říká s úsměvem). Do jednoho se nám vešlo úplně všechno ložní prádlo i s přikrývkami a polštáři, které tu máme pro případné hosty. A do druhého Petra dala svoje zimní oblečení a ještě tam plno místa zbylo.

Petra: Já osobně jsem ještě ráda za vysoké čelo, které postel má. Často si v posteli čtu nebo někdy něco dělám na notebooku, takže se můžu pohodlně opřít. A nestudí to do zad.

Vybírali jste opět na e-shopu?

Petra: Ano, po zkušenosti s nákupem skříně jsme se už ničeho nebáli. U Colorada jsou navíc vydařené detailní fotografie, takže jsme přesně věděli, jak bude postel vypadat.

Alex: Já měl trochu obavy z přílišné měkkosti matrace, ale ukázalo se, že zbytečně. Oběma nám vyhovují tyto spíš tvrdší, takže jsme nadšení i v tomto směru.

Ještě jednou tedy děkujeme za pozvání, a doufáme, že pokud se rozhodnete pořídit v OKAY i novou kuchyň, budeme opět moci přijít.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články