HbbTV

HbbTV (zkratka z anglického Hybrid broadcast broadband) kombinuje klasické televizní vysílání s širokopásmovým internetem. Cílem služby je sjednocení výrobců a jejich interaktivních služeb tak, aby zákazník nemusel při nákupu řešit, která z nich mu bude fungovat a kterou službu daná značka nepodporuje.

Aby bylo možné Hbb TV přijímat, potřebujete buď set-top box s podporou HbbTV nebo televizor s podporou této technologie. Rozdíl mezi HbbTV a SMART televizí je následující – „chytré“ televize sice můžete připojit k internetu, neznamená to však automatickou podporu Hbb TV. Chytré televize totiž většinou disponují pouze jednoúčelovými aplikacemi vyvinutými pouze pro konkrétní značku.

HbbTv

Z českých televizních stanic nabízíhybridní vysílání například veřejnoprávníČeská televize. Tyto služby jsou k dispozici provšechny její programy přenášené pozemním signálem i přes družice a vestandardním i vysokém rozlišení (pokud je toto dostupné).

Informace o tom, zda je pořad vysílán hybridně, poznáte podle červeného tlačítka v obraze. To signalizuje dostupnost dalších služeb a informací, které vyvoláte červeným tlačítkem na svém ovladači. Poté se objeví rozcestník a vy si již vyberete konkrétní akci. Tyto přidružené služby a informace můžete sledovat buď na celé obrazovce, nebo jen v jejím výřezu.

Výhody oproti Smart TV

  • sjednocuje interaktivní služby různých výrobců, TV stanic
  • divák není omezen nabídkou služeb/funkcí/aplikací dané značky televizoru
  • umožňuje získávání informací a médií k vysílanému pořadu