Odsavač par je nedílnou součástí každé kuchyně

Odsavač slouží k odsání nežádoucích pachů a par v kuchyni, které vznikají při vaření. Přes to byste ale neměli klást důraz pouze na funkčnost, neopomíjejte ani design.

Při samotném výběru jsou nejdůležitější technické parametry - především sací výkon. Ten by měl být roven desetinásobku objemu místnosti kterou chcete odsávat. Když si vyberete silnější odsavač s vyšším sacím výkonem, bude to pro vás výhodné. Odsavač bude místnost prvotřídně odsávat i při nižším výkonu, čímž můžete efektivně snížit hučnost.

Existují dva způsoby, jak odvádět vzduch. Nejlepší a nejvýkonnější je napojení na komín nebo přes zeď ven. Pokud nemáte tuto možnost, můžete zvolit druhou variantu - recirkulaci kdy má digestoř aktivní uhlíkový filtr, který vyčistí vzduch.  Odsavače na recirkulaci mají nižší výkon a filtry by se měly pravidelně měnit.

Všechny odsavače jsou vybaveny tukovým filtrem zachycujícím mastnoty z výparů.

Odsavače se dále dělí podle umístění. Můžete si zvolit, zda jej budete chtít digestoř zabudovat do skříňky v plném rozsahu, nebo zda z ní uděláte vhodnou ozdobu vaší kuchyně.

 

"Odsavače jsou buď podvěsné, vestavné, komínové nebo ostrůvkové."

 

Rovněž provedení a použité materiály dokáží vhodně doplnit interiér. Díky nejrůznějším kombinacím můžete vybírat z nepřeberného množství možností. Největší oblibě se těší nerezové odsavače, můžete si však vybrat i z jiných barev nebo kombinací materiálů (například sklo, kov a pod.). Neopomeňme ani osvětlení, které by měl každý odsavač obsahovat. Záleží jen na vás pro jaký typ, barvu a tvar se rozhodnete.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Komínový odsavač par AEG DBB 5660 HM

11 990 

bez DPH 9 909 

Odsavač par Mora OP 640 X

2 990 

bez DPH 2 471 

Odsavač par Mora OP 630 X

1 590 

bez DPH 1 314 

Odsavač par Concept OPP1260bc

1 499 

bez DPH 1 239