Rychlý oběd

Někdy nemáme tolik času, kolik bychom si přáli. Třeba o víkendu často chceme trávit čas jinak, než zdlouhavou přípravou oběda pro sebe a své blízké. Přitom ale připravit rychlý oběd nemusí být žádný problém, zejména, když jsme náležitě připraveni.

Akční nabýtka nábytku i elektra OKAY.cz

 

Rychlý oběd? Samozřejmě!

Receptů na rychlý oběd najdete na internetu spousty, žádný ovšem nezohledňuje všechny důležité aspekty jeho přípravy. Čas na přípravu a vaření, ale i na servírování a vlastní stravování se totiž může nechtěně protáhnout. 

Rychlý oběd  

Připravte se na rychlý oběd předem

Inspirace k chutnému a rychlému obědu se nejčastěji dostaví u slušně zásobené lednice. Vařit z mála sice taky jde, ale pokud nemáte ve skříňkách své kuchyně vůbec nic, příliš si nepochutnáte. Proto tedy platí zásadní pravidlo: připravte se na rychlý oběd předem.

Dnešní lednice jsou obdařeny technologiemi, které umožňují uchovat potraviny déle čerstvé a není tedy problém předzásobit se. Podobně by na tom měly být kuchyňské skříňky a zásuvky, v nichž uchováváte další suroviny. Rychlý oběd se pak promění v jednoduchou záležitost, kdy prostě vaříte z předem zakoupených potravin a nic vás nepřekvapí.

Inspirace pro rychlý oběd


Znáte svou kuchyň?

Neméně důležitou podmínkou opravdu rychlého oběda je vaření ve vlastní kuchyni, kterou znáte. Samozřejmě se můžete blýsknout i na návštěvě, počítejte ale s tím, že většinu času strávíte hledáním všech potřebných ingrediencí, správných skříněk a nádobí v nich. A nezáleží přitom ani kuchtíte-li rychlý oběd v přímé kuchyni, nebo v větší rohové kuchyni.

 

Zjednodušeně řečeno: pro přípravu rychlého oběda musíte vědět, kde co máte a jak co funguje. Jinak se budete jen zdržovat a oběd se velmi protáhne.


Konečně vaříme rychlý oběd!

Teď se můžete vrhnout na některý z osvědčených rychlých receptů. Protože základní podmínky byly splněny, nebude vás zdržovat ani nedostatek potřebných surovin, ani bloudění a hledání po kuchyni.

Zkuste třeba něco s těstovinami nebo s rýží – zatímco se příloha bude vařit v hrnci, vy budete moci na pánvi připravit lehké maso či zeleninu. Znovu budete blahořečit své indukční varné desce, s níž je vaření rychlé a snadno regulovatelné, i odsavači par, který nedovolí zaplnit kuchyň nepříjemným dýmem. Rychlý oběd tak zvládnete za pár minut.

Kuchyně Maya - 240 cm (bílá vysoký lesk)
Kuchyně Maya - 240 cm (bílá vysoký lesk)

 

Rychlé servírování je klíčem k rychlému obědu

K rychlému obědu patří samozřejmě i rychlé servírování. Zapojte klidně všechny okolo, zejména děti jsou v této fázi neocenitelné. Zatímco vy dokončujete přípravu jídla, ony už mohou spočítat, kolik míst bude třeba, připravit židle a prostřít jídelní stůl. Ty hlasitější pak mohou v pravý čas svolat všechny ostatní a vy už jen servírujete.


Jídelní stůl Halifax - 160x90x76 cm
Jídelní stůl Halifax - 160x90x76 cm


A co po jídle?

Přiznáváme, že nejslabším místem rychlého oběda je fáze, kdy je potřeba umýt nádobí a sklidit zbytky. Zde ovšem nastupuje pomocník z nejmilejších - myčka nádobí. Do ní můžete naskládat všechno nádobí z vaření, talíře a příbory a nechat ji pracovat, zatímco se všichni odeberete po dobrém a rychlém obědě třeba na procházku nebo do kina.

 

Věříme, že článek byl pro vás užitečný. Prohlédněte si i další novinkyčlánky o nábytku v naší rubrice.

Akční ponuka moderního trendy nábytku OKAY

 

GABC 190919


Potřebujete poradit?

Zákaznická infolinka
542 425 555
po-pá 7:00-19:00
Kontaktní formulář

Největší síť prodejen v ČR

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky