První třetina roku bude patřit novému Samsungu Galaxy S11. Jak bude vypadat?

Nové modely smartphonů z řady Galaxy S představuje Samsung každý rok. Ne jinak by tomu mělo být v únoru, na kdy je plánováno oficiální představení Galaxy S11, který je přezdívaný jako král nočního focení. Jaké zvěsti o něm kolují v kuloárech?

Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 – datum vydání a předpokládaná cena

Vydání nové vlajkové lodi společnosti Samsung je prozatím stanoveno na úterý 11. února stejně jako v případě loňské S10. Z toho lze předpokládat, že první telefony S11 dorazí na trh začátkem března stejně jako loňský model. Co se odhadu ceny týče, za kterou bude telefon uveden na trh, tak základní model by mohl začínat na $899, co je v přepočtu cca 20 451 Kč a pokročilejší modely by mohly být za $1,149 což j v přepočtu zhruba 26 130 Kč. Ceny jsou prozatím samozřejmě pouze orientační. 


 

Viditelné na první pohled: velikost a design

U Galaxy S10 se osvědčilo hned trojí provedení modelu (Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10 plus a model se základní výbavou S10e), takže se předpokládá, že se stejného principu bude držet i nové Galaxy S11. Vzhledem k tomu, že se šíří zvěsti o dostupnosti více barevných variant, by i modelových provedení mohlo být více, ale kdo ví?Samsung Galaxy S11

Uniklé zprávy naznačují, že by se nová generace měla pochlubit větším displejem s poměrem stran 20 : 9, což je nepatrně více než u předchůdce. Telefon se zvětší na výšku, ale jeho šířka zůstane stejná. Uživatelům se tak bude pohodlně držet v dlani.

Větší poměr stran přidává na spekulacích o větší úhlopříčce, která by měla dosáhnout úctyhodných 6,4“, 6,7“ a 6,9“. Všechny tři verze budou vybaveny zakřivenými OLED panely. Rozlišení bylo u předchůdců dostačující, takže se dá očekávat, že zůstane zachováno také u nové generace. Díky většímu tělu se můžete těšit také na větší kapacitu baterie.

Informace, které výrobci unikly, dokonce tvrdí, že by rozměry telefonu měly být 161,9 × 73,7 × 7,8 mm. Rámeček by měl být kovový a zadní strana ve spektakulárním skleněném provedení. Zkrátka luxus!

Nová dimenze focení

Na začátku prosince se objevily informace o tom, že skleněná záda telefonu budou obsahovat hned pět fotoaparátů. Hlavní snímač se pochlubí 108 Mpx, další bude určena pro pětinásobný optický zoom, třetí má být širokoúhlá, čtvrtá bude ToF senzorem a pátá speciálním nočním snímačem. Fotoaparát je aspekt, na který se Samsung u letošní řady opravdu zaměřil. Do světa prosakují informace, že by se mělo jedno o telefon s nejlepším fotoaparátem na trhu.

Samsung Galaxy S11

Šeptandou se také nesou zvěsti o tom, že si Samsung nechal u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) registrovat ochrannou známku „Bright Night Sensor“, což domněnce o nočním snímači přidává na věrohodnosti. Z popisu ochranné známky je zřejmé, že se vztahuje na fyzický snímač pro smartphony a kamery. Díky tomuto pokroku v oblasti nočního focení by nové Galaxy S11 mohlo došlápnout na paty Pixelům 4 od Google a Applu s iPhony 11, které se v současnosti pyšní skvělou kvalitou snímků focených v noci.

Telefon nebude pořizovat stomegapixelové fotky, neboť jejich velikost asi na 27 megapixelů upraví chytrý software. Zmenšení velikosti snímku není důvodem k obavám, protože o úžasné a ostré detaily rozhodně nepřijdete.

Samsung Galaxy S11

Díky optické výbavě dostávají reálnou podobu i spekulace o tom, že bude nový smartphone natáčet ve velmi jemném rozlišení 8K (7680 × 4320 px).

Nejnovější informace, které se vztahují k ochrannému sklíčku, naznačují umístění a provedení předního fotoaparátu. Bude řešen stejně jako u Galaxy Note10 průstřelem uprostřed horní části displeje.

Zlepšení výkonu a další vychytávky

Procesor Exynos 9820, který se v současnosti používá, nahradí nová verze s označením 9830. Paměť RAM by rozhodně neměla klesnout pod 8 GB, spíše se očekává nárůst až na 12 GB. Interní kapacita paměti by měla zůstat 128 GB, ale je možné že se na pulty dostane i terabajtový model s kapacitou 1024 GB.

Galaxy S11 bude podporovat sítě 5G a nabídne i 25W nabíjení, což není nijak ohromující, ale na druhou stranu jej nabijete rychleji než S10. Stardem zůstává možnost bezdrátového nabíjení, což představuje výrazněji pohodlnější způsob, než konvenční za pomocí "drátu".

Samsung Galaxy S11

Poměrně revolučním počinem, i když Samsung není první, kdo se k němu uchýlil, je absence sluchátkového konektoru. Vzhledem ke kvalitním bezdrátovým sluchátkům je absence 3,5 mm jacku zcela legitimní. Díky tomu mají výrobci šanci přidat další objektivy fotoaparátu nebo navýšit kapacitu baterie. Vzhledem k tomu, že jack chybí i Galaxy Note10, můžeme předpokládat, že jej nenajdeme ani u nové generace.

 


Věříme, že byl článek pro vás užitečný. Prohlédněte si další novinky nebo články o elektru.


Potřebujete poradit?

Zákaznická infolinka
542 425 555
po-pá 7:00-19:00
Kontaktní formulář

Největší síť prodejen v ČR

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky