První Quantum Dot televizorem s Ambilightem

Philips 8602Hlavní znaky:

  • Technologie Quantum Dot zvyšující světelný výkon, kontrast a barevný gamut.
  • Technologie P5 Perfect Picture.
  • Standardy UHD Premium a HDR Perfect.
  • Třístranný Ambilight plynule navazující na obrazovku s tenkými rámečky.
  • Čtyřjádrový procesor pohánějící systém Android TV.
  • Integrovaný oddělitelný sound bar využívající koncept „viditelného zvuku“.
  • Rafinované využití reálných materiálů prezentujících evropský um.

Filozofie neustálého pokroku umožnila společnosti Philips TV hrát vedoucí úlohu při vývoji technologie OLED v sérii 9000 a podobně zavádět technologii Quantum Dot do řady 8000 uvedením nového modelu řady 8602.

K dispozici v této řadě jsou velikosti obrazovek 55" a 65". Modelová řada 8602 navíc přidává technologii Quantum Dot k již tak velmi dobré výbavě včetně nového procesoru P5 Perfect Picture a trojstranného systému Ambilight, který dotváří vynikající výkon dříve nedostupný v řadě produktů řady 8000.

Model 8602 si nese to nejlepší z evropského designu, s použitím reálných materiálů, včetně super tenkého hliníkového rámečku a viditelného zvuku chytře integrovaného do přední odnímatelné zvukové lišty kryté látkou od evropského výrobce špičkových textilních materiálů, společnosti Kvadrat.

Philips 8602 image

Quantum Dot

Quantum dot je označení pro nanotechnologii s krystaly menšími, než je jedna deseti tisícina tloušťky lidského vlasu. Ale i když jsou nanokrystaly tak malé, Quantum Dot mají zajímavé vlastnosti, pokud jde o absorpci i vyzařování světla.

V závislosti na jejich velikosti vydává každý kvantový bod jinou barvu – červenou, zelenou nebo modrou – pokud na ně dopadá bílé světlo. Dodatečné světlo z kvantových bodů tak zvyšuje celkový výkon LED podsvícení a současně zvyšuje saturaci barev i zorné úhly.

Technologie Quantum Dot pomohla u televizorů Philips řady 8602 zvýšit světelný výkon až na 1100 nitů. Stejně tak vzrostl barevný gamut na výjimečnou hodnotu 98 % DCI P3, což umožnilo modelu splnit požadavky certifikátu Ultra HD Premium a také standardu Philips HDR Perfect.

Dokonalý televizní obraz však potřebuje víc než jen vysoký světelný výkon a dobrou reprodukci barev, což je místo, kde model 8602 využívá nového enginu Philips P5 Perfect Image Processing.

Zdroj: Philips


Potřebujete poradit?

Zákaznická infolinka
542 425 555
po-pá 7:00-19:00
Kontaktní formulář

Největší síť prodejen v ČR

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky