Nový iPhone 12 dostane větší paměť i nový kabát. Čím vším vás překvapí?

Přestože se uvedení nového smartphonu od Apple očekává zhruba až v září, už teď se mluví o jeho novém designu, nestandardně velké kapacitě paměti i vyladěném fotoaparátu. Čím vším trumfne nový model předcházející iPhone 11?

Předpokládaný vzhled nového iPhonu od společnosti Apple

Návrat k 10 let starému designu

Z informací, které prosákly na veřejnost, je zřejmé, že se Apple při zpracování kovového rámu inspiroval u starších modelů z řady iPhonů 4 a 5s. Díky tomu by se budoucím generacím telefonů měly vrátit ikonické hrany, které výrobce opustil teprve nedávno.

Na přední straně displeje bude chybět typický výřez pro senzory Face ID, které nově najdete v horním rámečku. Tento způsob zpracování je víceméně totožný s řešením, které se používá i u iPadů Pro. Rozdíl však bude v tom, že veškeré komponenty umístěné v rámečcích iPhonů budou menší než u iPadů. Dá se tedy očekávat, že rámečky kolem displeje tenčí nebudou, ale pravděpodobně zůstanou ve stejné velikosti. Nic však ještě není oficiálně potvrzeno a třeba Apple přijde s překvapující změnou.

Předpokládaný vzhled nového iPhonu od společnosti Apple
Předpokládaný vzhled noveho iPhonu

Sestava fotoaparátů i jejich rozmístění na zadní straně, která bude mít lesklejší povrch, zůstane v porovnání s předchozím iPhone 11 na první pohled v podstatě beze změny. Při podrobnějším prozkoumání však bystrému oku uživatele neunikne, že tradiční sestavu 3 snímačů doplňuje i ToF (Time-of-Flight) kamera. Mikrofon se tedy musel přemístit a nově jej najdete mezi horním a spodním snímačem.

6 GB paměti a obří baterie

Smartphony od Apple nikdy nepotřebovaly gigantickou paměť. Proč? Protože jejich systém umí s pamětí hospodařit daleko lépe, než je tomu u konkurence. Nejvyšší dvě verze nového iPhonu 12, nesoucí přídomek Pro, však budou vybaveny výrazně vyšší kapacitou paměti, než tomu bylo u iPhonů 11. Předchozí generace disponovaly kapacitou 4 GB, nadcházející je vytuněná hned 6GB kapacitou paměti.

Nesmíme zapomenout zmínit ani obří kapacitu baterie, která činí 6 000 mAh, a použitou technologii. Nejedná se totiž o notoricky známou baterii typu Li-ion, ale o baterii grafenovou.

Předpokládaný vzhled noveho iPhonu

Částečná modularita

Designér Hasan Kaymak, který stojí za myšlenkou návratu ke vzhledu dřívějších iPhonů, přišel také s konceptem částečné modularity. To znamená, že by uživatelé mohli ovlivnit například výkon svého telefonu nebo se rozhodnout pro jiný upgrade zrcadlící individuální požadavky. Vzhledem ke konstrukci by však tento zásah musel provádět pouze autorizovaný servis.

Nový rozměr fotografování

Soustava „fotografického modulu“ bude obohacena o ToF snímač, který umí pomocí laserové diody vytvořit 3D model okolí. Za zmínku stojí, že tento snímač Apple již používá, a to u čelní TrueDepth kamery, která dokáže uživatele identifikovat a na základě shody Face ID odemknout telefon. Tento systém plnohodnotně nahradil odemykání telefonu pomocí snímače otisků prstů.

Předpokládaný vzhled nového iPhonu od společnosti Apple

Předpokládaný vzhled noveho iPhonu

Podpora 5G

Nová generace iPhonů bude podporovat 5G síť, což ostatně umí i některé konkurenční modely. Podle analytiků by se kalifornská společnost s iPhony 12 mohla stát nejúspěšnějším prodejcem telefonů s podporou 5G. Na výsluní se však bude hřát jen do té doby, než se technologie dostane i k levnějším výrobkům. Poté prvenství převezme pravděpodobně jihokorejský Samsung nebo některý z čínských výrobců.

 


Věříme, že byl článek pro vás užitečný. Prohlédněte si další novinky nebo články o elektru.

LCH022020


Potřebujete poradit?

Zákaznická infolinka
542 425 555
po-pá 7:00-19:00
Kontaktní formulář

Největší síť prodejen v ČR

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky