Mobily s kvalitním fotoaparátem jsou hitem

Fotomobily jsou beze sporu fenoménem dnešní doby. Dají se použít nejen ke klasickému telefonování, posílání sms zpráv, ale tak k zachycení momentů, které by jinak zůstaly nezaznamenány. Který fotomobil byl představen jako první? Jak je už to dlouho? Která značka byla největším průkopníkem a jaký typ byl největším hitem na našem území? Všechny odpovědi v dnešním článku.

Na počátky nezapomínáme

Od představení prvního integrovaného fotoaparátu v mobilním telefonu uplynulo již hodně let. První takový mobilní telefon byl totiž veřejnosti představen už v roce 1999, a to společností Kyocera. Jednalo se o typ VP-210 Visual Phone. Byl to tlačítkový telefon s anténou, avšak oproti do té doby známým mobilním telefonům měl jednu zajímavou vizuální odlišnost – tou byla čočka fotoaparátu přímo nad displejem. O toto prvenství značku Kyocera však málem připravily jiné společnosti, které na vývoji technologie integrovaného fotoaparátu pracovaly ve stejné době.

Mobilní telefon vp 210

První fotomobil na světě

Průkopníkem byla Nokie

S příchodem a rozšířením barevných displejů už pak bylo jen otázkou času, kdy se rozšíří také sortiment mobilních telefonů s integrovaným fotoaparátem. Pravděpodobně nejznámější a rozhodně nejvíce prodávaný mobilní telefon s integrovaným fotoaparátem, byl v České republice v roce 2003 mobilní telefon značky Nokia, konkrétně jejich model 6230.

Ten disponoval rozlišením fotoaparátu 0,3 MPx (640 × 480) a videem 128 × 96. Obecně se dá říct, že právě mobilní telefony společnosti Nokia byly těmi nejprodávanějšími. Bohužel, společnost Nokia trochu zaspala dobu a s příchodem chytrých telefonů o své výrazné prvenství přišla.

Fotoaparát telefonu Samsung

Mobilní telefon Samsung Galaxy A40 a jeho chytré režimy fotografování

Současnost

Integrované fotoaparáty v mobilních telefonech však od té doby prošly velkým vývojem a dá se říct, že každým rokem se výrobci předhánějí v tom, s jakou nabídkou a vylepšením přijdou a co svým zákazníkům nabídnou. Vzhledem k obrovské konkurenci to snad ani jinak nejde a právě kvalita fotoaparátu a výsledných fotek je pro mnoho z nás jedním z nejdůležitějších parametrů, které nás při pořizování nového fotomobilu zajímají.

Pokud totiž nejste vlastníkem zrcadlovky se speciálním objektivem, je fotoaparát integrovaný v mobilním telefonu plně dostačujícím i pro fotografie vysokého rozlišení a kvality, kterou vám poskytne i běžný kompaktní fotoaparát. Fotomobil je dokonalé zařízení nejen k samotnému focení – vše máte při ruce hned v jednom zařízení, takže pořízené fotky můžete prakticky ihned kamkoli sdílet, zálohovat, ale také upravovat a podobně.

Mobilní telefon Huawei              Molbiní telefon Samsung        

Huawei P30       |    Xiaomi Redmi

IOS nebo Android?

Ať už jste příznivci „nakousnutého jablka“ či nikoli, co se týče kvality fotografií, značka Apple patří jednoznačně k těm nejlepším fotomobilům na trhu. Pokud však nejste fanda iOS, nemusíte se obávat – ani fotomobily na platformě Androidu nezůstávají nikterak pozadu. Oproti Nokii s rozlišením fotoaparátu 0,3 MPx jsou dnes na trhu chytré mobilní telefony, jejichž hlavní fotoaparát disponuje rozlišením až 40 MPx (Huawei MATE 20 PROXiaomi Redmi NOTE 7Xiaomi Mi 9T) a přední neuvěřitelnými 32 MPx (Samsung Galaxy A70Huawei P30 PRO). Při takovém rozlišení a optické stabilizaci obrazu budou vaše fotky dokonale zaostřené a s perfektním světelným vyvážením. Díky výkonnému blesku si nejlepší fotomobil poradí i ve zhoršených světelných podmínkách a vy budete mít vždy skvělou možnost zdokumentovat jakoukoli situaci, kdykoli a kdekoli.

Kupte si nový telefon v OKAY

LevnéLuxusní | V akci


Potřebujete poradit?

Zákaznická infolinka
542 425 555
po-pá 7:00-19:00
Kontaktní formulář

Největší síť prodejen v ČR

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky