65palcový televizor Philips Quantum Dot s Ambilightem

65PUS8602Quantum Dot

Quantum dot je označení pro nanotechnologii s krystaly menšími, než je jedna deseti tisícina tloušťky lidského vlasu. Ale i když jsou nanokrystaly tak malé, Quantum Dot mají zajímavé vlastnosti, pokud jde o absorpci i vyzařování světla.

V závislosti na jejich velikosti vydává každý kvantový bod jinou barvu – červenou, zelenou nebo modrou – pokud na ně dopadá bílé světlo. Dodatečné světlo z kvantových bodů tak zvyšuje celkový výkon LED podsvícení a současně zvyšuje saturaci barev i zorné úhly.

Technologie Quantum Dot pomohla u televizorů Philips řady 8602 zvýšit světelný výkon až na 1100 nitů. Stejně tak vzrostl barevný gamut na výjimečnou hodnotu 98 % DCI P3, což umožnilo modelu splnit požadavky certifikátu Ultra HD Premium a také standardu Philips HDR Perfect.

TV 65PUS8602

Dokonalý televizní obraz však potřebuje víc než jen vysoký světelný výkon a dobrou reprodukci barev, což je místo, kde model 8602 využívá nového obrazového procesoru Philips P5 Perfect Image Processing.

Nový procesor Philips P5 nyní přináší další 50% zlepšení výkonu oproti předchozímu – ale stále skvělému – procesoru Perfect Pixel Ultra HD.

P5 má výkon srovnatelný s pěti procesory v jednom, který je nezbytný pro pohodlné zpracování velkého množství dat obsažených v 4K obrazu. Snížení počtu čipů na jeden přináší rychlejší přenos zpracovávaných dat a lepší načasování a kontrolu celého procesu zpracování obrazu. P5 analyzuje, rekonstruuje a individuálně řeší každou z pěti proměnných, které definují kvalitu obrazu: vylepšení zdroje signálu, ostrost, barvu, kontrast a pohyb.

Ambilight

Ambilight a technologie Quantum Dot přinášejí novou dimenzi hloubky obrazu u řady 8000 díky ultra tenkému rámečku umožňujícímu téměř jednolité spojení s dějem na obrazovce a trojstranným systémem Ambilight Spectra XL. Ambilight je nově možné ovládat pomocí vylepšené mobilní aplikace AmbiSmart.

 

Evropský design a „viditelný zvuk“

Design 8602 znovu demonstruje závazek společnosti Philips produkovat modely vyznačující se vynikajícím evropským designem, využitím reálných materiálů a bezchybným zpracováním. 

Výjimečná řemeslná práce je zdůrazněna integrací plovoucí zvukové lišty do celkového návrhu televizoru. Součástí konceptu Philips „viditelného zvuku“ je zvuková soustava vybavená dvěma předními měniči, umístěnými v hliníkovém plášti, poskytující jasné detaily a zajišťující dostatečnou přítomnost středních a vysokých zvuků, zatímco basy jsou vytvářeny zadním Double Ring reproduktorem s integrovanými basy pro hluboký a detailní výkon basů.

Soundbar, který je umístěn ve vysoce kvalitní evropské reproduktorové kazetě značky Kvadrat.

Prohlédnout si všechny TV Philips

Zdroj: Philips


Potřebujete poradit?

Zákaznická infolinka
542 425 555
po-pá 7:00-19:00
Kontaktní formulář

Největší síť prodejen v ČR

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky