Nová kuchyň Nina v rodině pana Josefa

Pan Josef bydlí se ženou a dvěma dětmi v rekonstruovaném domě po prarodičích. Po dvou letech přestavování, zateplování a úprav podkroví konečně přišel čas i na novou kuchyň. Josef s manželkou Pavlou si v OKAY vybrali rohovou kuchyň Nina a byli tak laskaví, že se s námi podělili o své zkušenosti s nákupem i s užíváním nové kuchyně.

Proč jste se rozhodli svou novou kuchyň pořídit zrovna v OKAY?

Josef: Na kuchyň Nina jsme kdysi náhodou narazili na internetu. Moc se nám líbila, ale báli jsme se nákupu on-line. Navštívili jsme dvě kuchyňská studia, ale vzhledem k rozpočtu jsme se rozhodli vše obstarat sami. A tak jsme se vlastně obloukem dostali zpět k naší vysněné Nině.

Museli jste v porovnání s kuchyňským studiem přistoupit na nějaké kompromisy?

Pavla: Z počátku jsme sice obavy měli, mysleli jsme, že pro pořízení nové kuchyně je specializované studio potřebné. Záhy jsme ale zjistili, že to tak není a že to můžeme zvládnout sami.
Josef: A k tomu jsme ve výsledku ušetřili finance i čas.

Můžete odhadnout, jaká to byla úspora?

Josef: Když jsem to nakonec počítal a porovnával s těmi dvěma kalkulacemi od kuchyňských studií, ušetřili jsme zhruba třetinu. A první večeři jsme si mohli uvařit tak o měsíc dřív, ale to jen odhaduji.
Pavla: Já myslím, že i dřív. Objednali jsme koncem května, kuchyni dovezli asi za deset dní. Ale ty ses k tomu dostal až za další měsíc (směje se).

Využil jste některé služby, které OKAY poskytuje?

Josef: Vzhledem k omezeným financím ne, ale příště už bych si raději připlatil. Měnili jsme tady v tom domku po babičce její starou kuchyň, a tak bylo nutné ji nejprve rozebrat a někam odvézt. Pomáhal mi s tím bratranec a jeho kamarád s dodávkou, ale práce to byla na celý víkend.
Pavla: To bylo snad to nejhorší, co jsme tu zažili. Odjela jsem s dětmi pryč.

A novou kuchyň jste si sám montoval.

Josef: Ano, na to jsem se těšil.
Pavla: Pepa je manuálně docela zručný. A hlavně chtěl mít skříňky rozmístěné přesně tak, jak jsme si vymysleli. Všechno si krásně sedlo přesně tam, kam patří.

A jak jste s kuchyní spokojeni teď?

Josef: Manželka si ji nemůže vynachválit. Je s druhým dítětem doma na rodičovské dovolené, a tak v kuchyni tráví velkou část dne. Já jsem servisní technik, takže často dorazím domů až pozdě odpoledne, ale už se moc těším, že i já se dostanu k plotně.
Pavla: Před dvěma týdny jsme měli návštěvu. Kamarádi pořizovali taky kuchyň, a tak znalecky porovnávali. Mají o trošku menší než my, protože bydlí v bytě, a mysleli, že jsme za tu naši museli dát spoustu peněz. Ukázalo se ale, že jsme byli asi o 18 tisíc levnější.

Vidím, že jste zvolili moderní indukční varnou desku.

Pavla: To byla Pepova podmínka.
Josef: Kdysi jsem si vaření na indukci vyzkoušel a už nechci jinak. Vybrali jsme v OKAY vlastně všechny velké spotřebiče až na lednici, kterou jsme si sem přivezli a která ještě musí nějaký pátek posloužit i když už moc nevyhovuje prostorově – přece jen je nás o dva víc než před pěti lety, kdy jsme ji pořizovali.
Pavla: Ale já už pokukuju po té americe.

Mladé rodině přejeme, ať jim kuchyň Nina ještě dlouho a spolehlivě slouží a ať se v ní všichni cítí spokojeně.


Rohová kuchyně Nina

 

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články