LEDNIČKA SAMSUNG V AKCI ZA 19 999 KČ dříve za 24 990 Kč | pouze 8 ks
začínáme za
LEDNIČKA SAMSUNG V AKCI ZA 19 999 KČ dříve za 24 990 Kč | pouze 8 ks
Nikon Nikon D90 + 18-105 AF-S DX VR Digitální zrcadlovka Nikon D90 + 18-105 AF-S DX VR 17199

Digitální zrcadlovka

Nikon D90 + 18-105 AF-S DX VR

Prodej ukončen

Ilustrační fotografie

Prodej zboží je ukončen

Podobné produkty

Skladová dostupnost na prodejnách


Canon EOS 1300D + 18-55 DC + 75-300 DC Canon EOS 1300D + 18-55 DC + 75-300 DC

12 388 Kč s DPH 14 990 Kód výrobku: VBA230K001

Specifikace Fotoaparát zrcad. Nikon D90+18-105 AF-S DX VR KIT

tělo D90 + objektiv 18-105 AF-S DX VR

Fotoaparát D90 kombinuje technologie špičkových digitálních jednookých zrcadlovek Nikon s množstvím sofistikovaných funkcí pro dosažení vynikajících snímků. Obrazový snímač CMOS formátu DX s 12,3 milionu pixelů a systém zpracování obrazu EXPEED poskytují obraz vynikající kvality v širokém rozmezí citlivostí ISO. Režim živého náhledu umožňuje nastavovat výřez snímků a fotografovat s využitím 3" LCD monitoru s vysokým rozlišením a pokročilý systém detekce motivu a výkonný autofokus napomáhají vysoce přesnému zachycování fotografovaných motivů. Inovativní funkce D-Movie umožňuje pořizovat videosekvence ve formátu Motion JPEG. Fotoaparát D90 – vytvořen pro podnícení vašeho zájmu o fotografování.

Hlavní rysy
* Obrazový snímač CMOS formátu DX s 12,3 milionu pixelů pro výjimečně detailní snímky a produkci úchvatně ostrých velkoformátových výtisků. Vestavěná jednotka automatického čištění obrazového snímače pro minimalizaci účinků prachu na snímky.
* Systém zpracování obrazu EXPEED pro optimální výkonnost a maximální kvalitu obrazu.
* Velký rozsah citlivostí ISO (200-3200) s možností dalšího rozšíření na ISO 6400 resp. ISO 100. Umožňuje použití kratších časů závěrky a výrazně redukuje riziko rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů a při fotografování za nízké hladiny osvětlení.
* Funkce Active D-Lighting zachovávající detaily ve světlech a stínech pro získání úchvatných snímků s přirozeným kontrastem. Funkci lze aktivovat manuálně nebo automaticky ve čtyřech úrovních, včetně úrovně Extra High.
* Systém optimalizace snímků umožňující uživatelsky přizpůsobit vzhled a působení výsledných snímků. K dispozici je šest pevných předvoleb pro optimalizaci snímků: Standard, Vivid, Neutral, Monochrome, Portrait a Landscape.
* Systém detekce motivu a systém detekce obličeje kombinující data ze snímačů měření expozice a automatického zaostřování pro získání přesných expozic a ostrých snímků a detekci lidských obličejů pro perfektní portrétní a skupinové snímky s přirozeně působícími odstíny pleti.
* Pokročilý autofokus s všestranným 11bodovým AF modulem Multi-CAM100 pro rychlé a přesné zaostření objektů ve velké části obrazového pole. Volitelné režimy činnosti zaostřovacích polí zvládající většinu fotografických situací a zahrnující režim 3D-tracking, který umožňuje měnit kompozici snímku i po zaostření objektu.
* Režim živého náhledu s podporou autofokusu pro snadnou tvorbu kompozice snímků na LCD monitoru. Tři podporované zaostřovací režimy: Face priority AF pro portréty (detekuje až 5 obličejů osob v záběru), velkoplošná zaostřovací pole pro snímky z ruky a standardní zaostřovací pole pro snímky ze stativu.
* Inovativní funkce D-Movie pro pořizování videosekvencí ve formátu Motion JPEG*. Rozměrný obrazový snímač fotoaparátu (v porovnání s typickou spotřebitelskou videokamerou) a vysoká citlivost ISO pro obraz výjimečné kvality. Přístroj přináší fotografické techniky do oblasti videa možností využití širokého spektra výměnných objektivů NIKKOR od objektivů typu rybí oko přes širokoúhlé objektivy a teleobjektivy až po makroobjektivy Micro NIKKOR umožňující práci z extrémní blízkosti.
* 3" LCD monitor s vysokým rozlišením, 920 000 pixely a pozorovacím úhlem 170° pro snadné použití režimu živého náhledu.
* Pokročilé motivové programy pro automatickou úpravu nastavení fotoaparátu včetně optimalizace snímků a funkce Active D-Lighting pro fotografování populárních motivů, dosažení různých efektů a pořizování snímků z různých pozic. K dispozici jsou motivové programy Portrét, Krajina, Sport, Makro a Noční portrét.
* Jasný hledáček s pentagonálním hranolem, zobrazením 96 % obrazového pole a předsunutím výstupní pupily o 19,5 mm pro přesnou kompozici obrazu.
* Rychlá reakce: spuštění za cca 0,15 s, zpoždění závěrky 65 ms a snímací frekvence 4,5 obr./s**.
* Rozsáhlé menu Retouch s množstvím editačních funkcí včetně funkcí Fisheye (Objektiv typu rybí oko), Distortion Control (Korekce zkreslení) a Straighten (Vyrovnání). Původní snímky zůstávají nedotčené a fotoaparát rychle a jednoduše vytvoří kopie snímků, která lze následně editovat a vylepšovat ve fotoaparátu.
* Široké možnosti přehrávání snímků včetně zabudovaných prezentací Pictmotion, zobrazení stránek s až 72 náhledy snímků, přehrávání podle kalendáře a zobrazení histogramu pro aktuálně viditelnou část snímku.

Typ
* Typ Digitální jednooká zrcadlovka
* Upevňovací bajonet Bajonet Nikon F (s AF propojením a AF kontakty)
* Efektivní obrazový úhel Ekvivalentní objektivu s cca 1,5násobkem ohniskové vzdálenosti u kinofilmu (formát Nikon DX)

Obrazový snímač
* Obrazový snímač Snímač CMOS; 23,6 x 15,8 mm
- Podpora vysokých citlivostí ISO
- Rychlý přenos dat
- Snímač CMOS formátu Nikon DX
- Energeticky úsporná konstrukce
* Počet efektivních pixelů 12,3 milionu
* Celkový počet pixelů 12,9 milionu
* Systém redukce prachu Čištění obrazového snímače, referenční data pro funkci Image Dust Off (vyžaduje volitelný program Capture NX 2)

Redukce šumu
* Funkce Long exp. NR Snímky zhotovené časy závěrky delšími než 8 s jsou zpracovány pro redukci šumu. Protože je doba potřebná pro zpracování snímků zhruba stejně dlouhý jako expoziční doba (čas závěrky), je čas potřebný pro kompletní zpracování snímků úměrně delší.
* Funkce High ISO NR Slouží k aktivaci redukce šumu pro snímky zhotovené při použití citlivostí ISO 800 a vyšších. “High”, “Normal” (výchozí nastavení), “Low”, “Off”
Při použití citlivostí Hi 0.3 a vyšších je úroveň redukce šumu nižší než při použití nastavení "Low".

Záznam dat
* Velikost obrazu (v pixelech)
- 4288 x 2848 (L)
- 3216 x 2136 (M)
- 2144 x 1424 (S)
* Formát souborů
- NEF (compressed RAW)
- JPEG: standardní algoritmus JPEG s možností komprese fine (cca 1 : 4), normal (cca 1 : 8) a basic (cca 1 : 16)
- NEF (RAW) + JPEG: záznam snímku současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG
* Paměťová média Paměťové karty SD (podpora SDHC), paměťové karty Eye-Fi
* A/D konverze 12bitová
* Rychlost zápisu dat Cca 14 MB/s za následujících podmínek:
- Záznamové médium: 1 GB paměťová karta SD Panasonic Pro HIGH SPEED
- Kvalita obrazu: JPEG normal
- Velikost obrazu: Large
* Systém optimalizace snímků Vestavěné základní předvolby Standard, Neutral, Vivid, Monochrome, Portrait a Landscape; možnost uložení až devíti uživatelských předvoleb
* Systém souborů
DCF (Design Rule for Camera File System) 2.0
DPOF (Digital Print Order Format)
Exif 2.21 (Exchangeable Image File Format for Digital Still Cameras)
PictBridge
* Komentáře ke snímkům Zadání až 36 alfanumerických znaků prostřednictvím monitoru fotoaparátu a multifunkčního voliče (ukládání do hlavičky Exif)

Hledáček
* Hledáček Pevně vestavěný pentagonální hranol
- Pokročilá indikace v hledáčku
Možnost zobrazení pomocné mřížky v hledáčku, která je praktickou pomůckou při tvorbě kompozice snímků.
- Indikace zaostřovacích polí "Vari-Brite"
Barva a jas aktivních zaostřovacích polí indikovaných v hledáčku se automaticky mění v závislosti na světelných podmínkách.
* Zorné pole Cca 96% obrazu vertikálně a horizontálně
* Zvětšení Cca 0,94× (objektiv 50 mm f/1,4 zaostřený na nekonečno; –1,0 m-1)
* Předsunutí výstupní pupily okuláru 19,5 mm (–1,0 m-1)
* Dioptrická korekce –2 – +1 m-1
* Zaostřovací matnice Čistá matnice typu B BriteView Clear Matte Mark II s indikací zaostřovacích polí a možností zobrazení pomocné mřížky
* Zrcadlo Automaticky vratné
* Kontrola hloubky ostrosti Při stisknutí tlačítka kontroly hloubky ostrosti se objektiv zacloní na hodnotu clony předvolenou uživatelem (režimy A a M) nebo nastavenou fotoaparátem (ostatní režimy)
* Clona objektivu Elektronicky řízená automatická irisová clona

Objektiv
* Kompatibilní objektivy
- DX AF Nikkor: Podpora všech funkcí.
- AF Nikkor typu G a D: Podpora všech funkcí (objektiv Micro Nikkor 85 mm f/2,8D nepodporuje některé funkce). Objektivy IX Nikkor nelze použít.
- Ostatní objektivy AF Nikkor: Podpora všech funkcí kromě měření expozice 3D Color Matrix II. Objektivy pro F3 AF nelze použít.
- AI-P Nikkor: Podpora všech funkcí kromě měření expozice 3D Color Matrix II.
- Objektivy bez CPU: Bez podpory autofokusu. Lze použít v expozičním režimu M; expozimetr fotoaparátu nepracuje. Elektronický dálkoměr lze použít při efektivní světelnosti f/5,6 a vyšší.

Závěrka
* Typ Elektronicky řízená štěrbinová závěrka s vertikálním chodem
* Rozsah časů 1/4000 s – 30 s v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV, B, T (vyžaduje volitelné bezdrátové dálkové ovládání ML-L3)
* Synchronizační čas pro práci s bleskem X=1/200 s; synchronizace s časy závěrky 1/200 s a delšími
* Zpoždění závěrky Cca 65 ms
* Ztemnění hledáčku 120 ms

Snímací režimy
* Snímací režimy Jednotlivé snímky, pomalé sériové snímání, rychlé sériové snímání, samospoušť, dálkové ovládání se zpožděním, dálkové ovládání s rychlou reakcí (dálkové ovládání vyžaduje volitelný bezdrátový ovladač ML-L3)
* Snímací frekvence
- Pomalé sériové snímání: 1 – 4 obr./s
- Rychlé sériové snímání: Max. 4,5 obr./s
* Samospoušť Nastavitelná délka běhu 2, 5, 10 a 20 s
* Dálkové ovládání Pomocí kabelové spouště MC-DC2 (volitelné příslušenství) nebo bezdrátového dálkového ovládání ML-L3 (volitelné příslušenství)

Expozice
* Měření TTL měření expozice pomocí 420pixelového RGB snímače
* Metoda měření expozice
- Matrix: 3D Color Matrix II (objektivy typu G a D); Color Matrix II (ostatní objektivy s CPU)
- Integrální měření se zdůrazněným středem: 75 % citlivosti měření je soustředěno do kruhové plošky o průměru 6, 8 nebo 10 mm ve středu obrazového pole
- Bodové měření: Měří kruhovou plošku o průměru 3,5 mm (cca 2 % obrazového pole) v místě zvoleného zaostřovacího pole
* Pracovní rozsah (ISO 100, objektiv f/1,4 , 20°C)
- Měření Matrix a integrální měření se zdůrazněným středem: 0 – 20 EV
- Bodové měření: 2 – 20 EV
* Propojení expozimetru CPU
* Expoziční režimy Plně automatické režimy (Auto, Auto [vypnutý blesk]), Pokročilé motivové programy (Portrét, Krajina, Sport, Makro, Noční portrét), Programová automatika s flexibilním programem (P), Clonová automatika (S), Časová automatika (A), Manuální expoziční režim (M)
* Korekce expozice −5 – +5 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
* Bracketing
- Expoziční a zábleskový bracketing: 2 nebo 3 snímky s rozptylem v krocích po 1/3, 1/2, 2/3, 1 nebo 2 EV
- Bracketing vyvážení bílé barvy: 2 nebo 3 snímky s rozptylem v krocích po 1, 2 nebo 3 EV
- Bracketing funkce Active D-Lighting (ADL): 2 snímky (jeden s ADL, jeden standardní)
* Expoziční paměť Naměřené hodnoty jasu lze uložit do paměti stisknutím tlačítka AE-L/AF-L
* Citlivost ISO (doporučený expoziční index) ISO 200 – 3200 v krocích po 1/3 EV. Možnost dalšího nastavení o 0,3 , 0,7 nebo 1 EV (ekvivalent ISO 100) pod hodnotu ISO 200, resp. o 0,3 , 0,7 nebo 1 EV (ekvivalent ISO 6400) nad hodnotu ISO 3200.
* Funkce Active D-Lighting Volitelná nastavení Auto, Extra high, High, Normal, Low a Off

Zaostřování
* Autofokus AF modul Nikon Multi-CAM 1000 s TTL fázovou detekcí, 11 zaostřovacími poli (včetně 1 křížového snímače) a pomocným AF reflektorem (pracovní rozsah cca 0,5 – 3 m)
* Pracovní rozsah −1 – +19 EV (ISO 100, 20 °C/68)
* Zaostřovací režimy
- Autofokus: Single-servo AF (AF-S); Continuous-servo AF (AF-C); automatická aktivace prediktivního zaostřování v závislosti na stavu objektu (AF-A)
- Manuální zaostřování (M). Podpora funkce elektronického dálkoměru
* Režimy činnosti zaostřovacích polí Single-point, dynamic-area, auto-area, 3D tracking (11 points)
* Blokace zaostření Zaostřenou vzdálenost lze zablokovat namáčknutím tlačítka spouště do poloviny (Single-servo AF) nebo stisknutím tlačítka AE-L/AF-L

Blesk
* Vestavěný blesk
- Směrné číslo: Cca 17; 18 v režimu manuálního záblesku (ISO 200, m, 20 °C)
- Cca 12, 13 v režimu manuálního záblesku (ISO 100, m, 20 °C)
- Programy Auto, Portrét, Makro, Noční portrét: Automatická aktivace blesku s automatickým vyklopením do pracovní polohy
- Režimy P, S, A, M: Manuální vyklopení do pracovní polohy pomocí tlačítka
* Řízení záblesku
- TTL: i-TTL vyvažovaný doplňkový záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky a standardní TTL záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky využívající 420pixelový RGB snímač v kombinaci s vestavěným bleskem a blesky SB-900, SB-800, SB-600 a SB-400
- Režim Auto aperture (AA): K dispozici s blesky SB-900, 800 a objektivy s CPU
- Automatický zábleskový režim (A): S podporovanými blesky SB-900, SB-800, SB-28, SB-27 a SB-22S
- Manuální zábleskový režim s prioritou vzdálenosti: K dispozici s blesky SB-900 a SB-800
* Vyzařovací úhel reflektoru blesku Dostačující k osvětlení obrazového pole objektivů 18 mm
Okraje snímků mohou být v závislosti na snímacích podmínkách, použitém objektivu a nastavení clony lehce tmavší.
* Režimy synchronizace blesku
Programy Auto, Portrét, Makro
- Automatická aktivace blesku, Automatická aktivace blesku s předbleskem proti červeným očím v kombinaci s vestavěným bleskem
- Trvale zapnutý blesk a předblesk proti červeným očím v kombinaci s volitelnými externími blesky
Program Noční portrét
- Automatická aktivace blesku se synchronizací s dlouhými časy závěrky, Automatická aktivace blesku se synchronizací s dlouhými časy závěrky a předbleskem proti červeným očím kombinaci s vestavěným bleskem
- Synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky, Synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky a předbleskem proti červeným očím v kombinaci s volitelnými externími blesky
Programy Krajina a Sport
- Trvale zapnutý blesk, Předblesk proti červeným očím v kombinaci s volitelnými externími blesky
Režimy P, A
- Trvale zapnutý blesk, Synchronizace blesku na druhou lamelu závěrky a synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky, Automatická aktivace blesku a synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky, Synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky a předblesk proti červeným očím, Předblesk proti červeným očím
Režimy S, M
- Trvale zapnutý blesk, Synchronizace na druhou lamelu závěrky, Předblesk proti červeným očím
- Synchronizace blesku na první lamelu závěrky, Synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky, Synchronizace blesku na druhou lamelu závěrky, Předblesk proti červeným očím
* Korekce zábleskové expozice −3 – +1 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
* Indikace připravenosti k zábleskuSvítí po plném nabití vestavěného blesku a volitelných blesků SB-900, SB-800, SB-600, SB-400, SB-80DX, SB-28DX a SB-50DX; bliká 3 s po expozici snímku s vyzářením záblesku na plný výkon v zábleskových režimech i-TTL a AA
* Sáňky pro upevnění příslušenství Standardní sáňky ISO 518 se středovým kontaktem a bezpečnostním systémem Safety Lock
* Systém kreativního osvětlení Nikon
- Podpora pokrokového bezdrátového osvětlení s vestavěným bleskem a bleskem SB-900/SB-800 (nebo řídicí jednotkou SU-800) v režimu hlavního blesku Commander, a blesky SB-900, SB-800, SB-600 a SB-R200 v režimu dálkově ovládaných blesků
- Podpora automatické vysoce rychlé FP synchronizace a modelovacího osvětlení se všemi blesky systému CLS kromě blesku SB-400; podpora přenosu hodnoty barevné teploty záblesku do těla fotoaparátu a podpora blokace zábleskové expozice u všech blesků systému CLS
* Vyvážení bílé barvy Auto (TTL vyvážení bílé barvy pomocí hlavního obrazového snímače a 420pixelového RGB snímače); 12 manuálních předvoleb s možností jemného vyvážení; možnost přímého zadání barevné teploty a manuálního změření hodnoty bílé barvy; bracketing vyvážení bílé barvy

Živý náhled
* Zaostřovací režimy Funkce Face priority AF, velkoplošná zaostřovací pole, standardní zaostřovací pole
* Autofokus Autofokus s detekcí kontrastu v libovolném místě obrazového pole (při použití funkce Face priority AF volí fotoaparát místo zaostření automaticky)
* Expozice Měření expozice Matrix využívající výstup z obrazového snímače

Videosekvence
* Formát souborů AVI (Motion-JPEG)
* Velikost obrazu (v pixelech)
640 x 424, 24 obr./s
320 x 216, 24 obr./s
1280 x 720, 24 obr./s
* Komprese dat Motion-JPEG
* Zvuk Monofonní/možnost zapnutí a vypnutí
* Expozice
- Měření expozice Matrix využívající výstup z obrazového snímače
- Možnost použití expoziční paměti
- Korekce expozice (v režimech P, S, A a M)

Monitor
* Monitor 3“ nízkoteplotní TFT LCD monitor z polymorfního křemíku; cca 920 000 pixelů (VGA); široký pozorovací úhel 170°; zobrazení 100% obrazového pole; regulace jasu

Přehrávání
* Přehrávání
- Přehrávání jednotlivých snímků
- Přehrávání videosekvencí
- Přehrávání stránek náhledů snímků (4, 9 nebo 72 snímků; zobrazení podle kalendáře)
- Zvětšení výřezu snímku (obraz velikosti L max. 27x, obraz velikosti M max. 20x, obraz velikosti S max. 13x)
Při detekci jednoho nebo více obličejů (max. 10) během fotografování jsou obličeje osob vyznačeny bílými rámečky. Při použití funkce zvětšení výřezu snímku lze zobrazit otáčením pomocného příkazového voliče snímky zvětšené na obličeje jednotlivých osob.
- Přehrávání prezentací
- Prezentace Pictmotion
- Zobrazení histogramu
- Indikace nejvyšších jasů
- Automatické otáčení snímků
- Komentáře ke snímkům (max. 36 znaků)

Editační funkce
* Editační funkce D-Lighting, korekce červených očí, oříznutí snímků, monochromatické snímky, filtrové efekty, vyvážení barev, malé kopie snímků, prolínání snímků, zpracování souborů NEF (RAW), rychlé retušování, vyrovnání snímků, korekce zkreslení, zpracování snímků s perspektivou rybího oka

Rozhraní
* USB Hi-Speed USB: Komunikační protokol PTP
USB rozbočovače nejsou podporovány
* Přenosová rychlost rozhraní USB Cca 12 MB/s
Testovací podmínky
- Windows Vista nebo Windows XP s využitím standardních ovladačů USB
- 512 MB paměťová karta Panasonic Pro HIGH SPEED (záznam dat až do zaplnění karty)
- Velikost obrazu: Large
- Kvalita obrazu: JPEG normal
Aktuální přenosové rychlosti se mohou lišit v závislosti na následujících podmínkách:
- výkonu počítače
- počtu snímků
- velikosti obrazu
- kvalitě obrazu
* Videovýstup Volitelně NTSC a PAL+ snímky lze zobrazovat na externím zařízení nebo monitoru fotoaparátu
* Výstup HDMI Verze 1.3a s konektorem HDMI typu C; po zapojení kabelu HDMI se vypne monitor fotoaparátu
* Konektor pro připojení příslušenství
- Kabelová spoušť: MC-DC2 (volitelné příslušenství)
- Zařízení GPS: GP-1 (volitelné příslušenství)

Podporované jazyky
* Podporované jazyky Čínština (zjednodušená a tradiční), dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, italština, japonština, korejština, norština, polština, portugalština, ruština, španělština, švédština

Zdroj energie
* Baterie Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL3e (součást dodávky)
* Počet snímků na jedno nabití
- Podle standardu CIPA
Jedna baterie EN-EL3e (ve fotoaparátu): Cca 850 snímků
Jedna baterie EN-EL3e (v MB-D80): Cca 850 snímků
Dvě baterie EN-EL3e (v MB-D80): Cca 1700 snímků
Šest tužkových baterií AA (v MB-D80): Cca 600 snímků
- Podle standardu Nikon
Jedna baterie EN-EL3e (ve fotoaparátu): Cca 4200 snímků
Jedna baterie EN-EL3e (v MB-D80): Cca 4200 snímků
Dvě baterie EN-EL3e (v MB-D80): Cca 8400 snímků
Šest tužkových baterií AA (v MB-D80): Cca 1900 snímků
( *1 Měřeno při teplotě 23 °C (±2 °C) s objektivem AF-S DX NIKKOR 18–105 mm f/3,5–5,6G ED VR za následujících testovacích podmínek: Přeostření z nekonečna na nejkratší zaostřitelnou vzdálenost a zhotovení jednoho snímku ve výchozím nastavení každých 30 s; zapnutí monitoru po expozici snímku na dobu 4 s; vyčkání na automatické vypnutí expozimetru; odpálení záblesku na plný výkon u každého druhého snímku. Režim živého náhledu nebyl použit. )
( *2 Měřeno při teplotě 20 °C s objektivem AF-S DX NIKKOR 18–105 mm f/3,5–5,6G ED VR za následujících testovacích podmínek: Použití rychlého sériového snímání, nastavení zaostřovacího režimu AF-C, nastavení kvality obrazu JPEG basic, nastavení velikosti obrazu M (medium), nastavení vyvážení bílé barvy A, nastavení citlivosti ISO 200, nastavení času závěrky 1/250 s, trojnásobné přeostření mezi nekonečnem a nejkratší zaostřitelnou vzdáleností po uplynutí 3 s od aktivace expozimetru; expozice šesti snímků a zapnutí monitoru na 4 s, následné vypnutí monitoru; opakování cyklu po automatickém vypnutí expozimetru. )
Aktuální počty snímků, které lze pořídit, závisí na nabití baterie a pracovních podmínkách. Počty dosažitelných snímků při použití tužkových baterií AA mohou být v závislosti na značce a způsobu skladování těchto baterií nižší než udávané. Použití některých typů tužkových baterií AA nemusí být možné.
* Následující činnosti snižují výdrž baterie:
- Používání monitoru (např. v režimu živého náhledu)
- Trvající namáčknutí tlačítka spouště do poloviny
- Opakovaná činnost autofokusu
- Fotografování ve formátu NEF (RAW)
- Použití dlouhých časů závěrky
- Použití redukce vibrací u objektivů VR
* Battery Pack Volitelný multifunkční Battery pack MB-D80 napájený pomocí jedné (nebo dvou) dobíjecí lithium-iontové baterie Nikon EN-EL3e nebo šesti tužkových alkalických, NiMH, lithiových a nikl-manganových baterií AA (volitelné příslušenství)* * Tužkové baterie AA vyžadují volitelný držák baterií MS-D200.
* Síťový zdroj Síťový zdroj EH5a/EH-5 (volitelné příslušenství)
* Doba spouštění Cca 0,15 s

Stativový závit
* Stativový závit 1/4“ (ISO 1222)

Rozměry/hmotnost
* Rozměry (Š × V × H) Cca 132 × 103 × 77 mm
* Hmotnost Cca 620 g bez baterie, paměťové karty, krytky těla a krytky monitoru
* Použité materiály Tělo je kombinací hliníkového odlitku a plastů.
* Odolnost Jednotka závěrky je testována na 100 000 cyklů.

Provozní podmínky
* Teplota 0 – 40 °C
* Vlhkost Relativní vlhkost pod 85% (bez kondenzace)

Příslušenství
* Dodávané příslušenství
- Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL3e
- Rychlonabíječka MH-18a
- A/V kabel EG-D2
- USB Cable UC-E4
- Gumová očnice DK-21
- Řemínek AN-DC1
- Krytka těla
- Krytka okuláru hledáčku DK-5
- Krytka sáněk pro příslušenství BS-1
- Krytka LCD monitoru BM-10
- Disk CD-ROM se softwarem Software Suite (programy ViewNX, Nikon Transfer, Apple QuickTime)
* Volitelné příslušenství
- Kabelová spoušť MC-DC2
- Jednotka GPS GP-1
- Fotoeditační program Capture NX 2 (před použitím proveďte aktualizaci na nejnovější verzi)
- Síťový zdroj EH-5a/EH-5
- Multifunkční Battery Pack MB-D80
- Zvětšující okulár DK-21M
- Okulárové korekční čočky DK-20C
- Hledáčková lupa DG-2
- Okulárový adaptér DK-22
- Úhlový hledáček DR-6
- Polotuhé pouzdro CF-D80
- Bezdrátové dálkové ovládání ML-L3
- Synchronizační konektor AS-15
- Program Camera Control Pro (před použitím proveďte aktualizaci na nejnovější verzi)

Paměťová média
* Schválené typy paměťových karet
Pro použití s tímto fotoaparátem byly testovány a schváleny následující paměťové karty SD.
Všechny paměťové karty od vyjmenovaných výrobců a o dané kapacitě mohou být použity bez ohledu na rychlost přenosu dat.
- SanDisk : 512 MB, 1 GB, 2 GB(1), 4 GB(2), 8 GB(2)
- Toshiba : 512 MB, 1 GB, 2 GB(1), 4 GB(2), 8 GB(2), 16 GB(2), 32 GB(2)
- Panasonic : 512 MB, 1 GB, 2 GB(1), 4 GB(2), 8 GB(2), 16 GB(2), 32 GB(2)
- Lexar Media : 512 MB, 1 GB, 2 GB(1), 4 GB(2)
- Lexar Media Platinum II: 512 MB, 1 GB, 2 GB(1), 4 GB(2)
- Lexar Media Professional: 1 GB, 2 GB(1), 4 GB(2)
(1) Pokud chcete používat paměťovou kartu se čtečkou karet nebo jiným zařízením, zkontrolujte, zda toto zařízení podporuje paměťové karty o velikost 2 GB.
(2) SDHC kompatibilní. Pokud chcete používat paměťovou kartu se čtečkou karet nebo jiným zařízením, zkontrolujte, zda toto zařízení podporuje standard SDHC.

 

Parametry Fotoaparát zrcad. Nikon D90+18-105 AF-S DX VR KIT

Šířka:
13.2 cm
Výška:
10.3 cm
Hloubka:
7.7 cm
Typ fotoaparátu:
digitální zrcadlovka (DSLR)
Menu v češtině:
Ne
Závit na stativ:
Ano
Druh snímače:
CMOS
Počet bodů celkově:
12.9 Mpix
Počet bodů efektivně:
12.3 Mpix
23,6 x 15,8 mm
Max. počet bodů X:
4288 pix
Max. počet bodů Y:
2848 pix
Min. citlivost:
200 ISO
Max. citlivost:
6400 ISO
Počet objektivů v setu:
1
Objektivy v setu:
prodloužený základní objektiv
Stabilizátor obrazu:
ne
Možnost předsádek:
bajonet
Expoziční režimy:
P - automatická, A - priorita clony, S - priorita času, M - manuální
Sekvenční snímání:
4.5 sn./s
Samospoušť (min. prodleva):
2 s
Detekce obličeje:
Ano
Redukce červených očí:
Ano
Histogram v reálném čase:
Ne
Zoom při prohlížení:
Ano
Režim 3D fotografie:
Ne
Systém ostření:
multibodové AF, středobodové AF
Manuální ostření:
Ano
Pomocné světlo AF:
Ano
Vyvážení bílé:
automatické, s výběrem světelného zdroje, manuální
Kompenzace expozice +/-EV:
Ano
Nejkratší čas expozice:
1/4000 s
Nejdelší čas expozice:
nad 8sec. s
Typ hledáčku:
optický
Velikost LCD:
7.6 cm
Rozlišení LCD:
920000 pix
Polohovatelný displej:
ne
Typ displeje fotoaparátu:
LCD
Podporované paměťové karty / typ karty:
SD Card, SDHC (SD High-Capacity)
Formát záznamu foto:
JPEG, RAW
Externí blesk:
Ano
Režimy vestavěného blesku:
auto, on, off
Konektory:
A/V konektor, USB konektor, napájení
Propojení Wi-Fi:
Ne
Propojení Bluetooth:
Ne
Podpora přímého tisku:
Ne
Videosekvence:
se zvukem
Max. rozlišení videa:
1280x720 pix
Formát záznamu videa:
AVI/MPEG4
Typ baterií:
Li-Ion akumulátor

Parametry

KVALITA OBRAZU
Efektivní počet pixelů12,3 MP
Typ fotoaparátuPříslušenství k foroaparátu SLR
Typ snímačeCMOS
Maximální rozlišení fotografie4288 x 2848 px
Rozlišení fotografií3216 x 2136, 2144 x 1424
Stabilizátor obrazuAno
Celkový počet megapixelů12,9 MP
Formát senzoruDX
Podporované formáty obrázkůJPEG XR, NEF
OBJEKTIV
Optický zoom5,8x
Ohnisková vzdálenost18 - 105 mm
Minimální clona3,5
Maximální clona22
Konstrukce objektivu (části/skupiny)15/11
Způsob uchyceníBajonet
Montáž objektivuNikon F
Filtrový závit6,7 cm
ZAOSTŘOVÁNÍ
OhniskoTTL
Režimy automatického zaostřováníDetekce obličeje
OSVĚTLENÍ
ISO citlivost200, 800, 3200
Módy světelné expozicePriorita clony, Auto, Manuální, Priorita závěrky
Expoziční kompenzace±5EV (1/2; 1/3 EV step)
ZÁVĚRKA
Rychlost závěrky (min)1/4000 s
Rychlost závěrky (max)30 s
BLESK
Režimy bleskuAuto, Vyplnit, Redukce červených očí, Pomalá synchronizace
Synchronizační rychlost1/200
VIDEO
Nahrávání videaAno
Maximální rozlišení videa1280 x 720 px
Typ HD rozlišeníHD ready
Rozlišení videa640 x 424 px
Formát analogového signáluNTSC, PAL
Frekvence snímků videa za sekundu24 fps
ZVUK
Zabudovaný mikrofonAno
PAMĚŤ
Podpora paměťových karetSD, SDHC
OBRAZOVKA
DisplejLCD
Úhlopříčka displeje7,62 cm (3")
Dotyková obrazovkaNe
Výklopný LCD displejNe
HLEDÁČEK
Zvětšení0,94x
MOŽNOSTI PŘIPOJENÍ
PictBridgeAno
USB verze2.0
HDMIAno
Verze HDMI1.3a
Typ konektoru HDMIMini
FOTOAPARÁT
Vyvážení bíléAuto
Režimy scenérieZblízka (makro), Krajina, Portrét, Sporty
Samospoušť2,5,10,20 s
GPSNe
Montáž na stativAno
Ohnisko okuláru1,95 cm
Formát snímkůDCF, DCF 2.0, DPOF, Exif 2.21
Dioptrická korekce (D-D)-2 - 1
BATERIE
Typ zdrojeBaterie
Typ baterieLithium-ion (Li-ion)
Typ baterieEN-EL3e
Počet baterií1
VZHLED
BarvaČerná
PROVOZNÍ PODMÍNKY
Provozní rozsah teplot (T-T)0 - 40 °C
Doporučená provozní relativní vlhkost0 - 85%
Provozní rozsah teplot (T-T)32 - 104 °F
HMOTNOST A ROZMĚRY
Šířka13,2 cm
Hloubka7,7 cm
Výška10,3 cm
Hmotnost620 g

Hodnocení zákazníků 
Napište první hodnocení výrobku

Canon EOS 1300D + 18-55 DC + 75-300 DC Canon EOS 1300D + 18-55 DC + 75-300 DC

12 388 Kč s DPH 14 990 Nákupní košík

0 ks / 0 

Líbí se Vám obrázky a popis produktu?