Nejlepší mobilní aplikace pro školáky

Nabízíme vám krátký přehled mobilních aplikací pro Android, které vašim dětem pomohou s učením. Každá z nich dítě zaujme hravou formou hned na poprvé. A protože je to bude bavit, naučí se vše rychleji. Pomožte jim, aby měli z učení radost. Stačí jim k tomu smartphone.

 

Pokud jste ještě nestihli dětem pořídit smartphone, nevadí. Můžete to napravit hned teď.

Chci dětem vybrat smartphone

 

Naučí děti počítat

Tyto aplikace pomohou vašim dětem s matematikou. Můžete jim snadno nastavit rozmezí, ve kterém budou počítat příklady. Když se spletou, uvidí hned, že udělaly chybu. Díky tomu se velmi rychle zlepší ve sčítání, odčítání, násobení i dělení. Aplikace Geometrie do kapsy navíc dětem pomůže zlepšit se v rýsování.

Doporučujeme vyzkoušet aplikace: sCool Matematika, Hry pro 2 – Matematika, Geometrie do kapsy*

 

 

Naučí děti česky

Můžete si vybírat podle věku dítěte. Od aplikací, které hrou naučí prvňáky základy češtiny, až po složitější, které vyzkoušejí starší děti ze znalostí gramatiky. Děti se rychleji naučí psát správné i/y a další důležité součásti češtiny.

Doporučujeme vyzkoušet aplikace: Jdu do školy!, Český jazyk – pravopis*

 

Pomůže dětem s chemií a fyzikou

Stalo se to každému z nás. Písemka z fyziky nebo chemie, se kterou jsme nepočítali, a navíc ne a ne si vzpomenout na správný vzoreček. To už se opakovat nemusí. Existují totiž mobilní aplikace, které vašim dětem pomůžou s učením vzorečků. Když pak učitel přijde s přepadovkou, určitě si vzpomenou aspoň na některé z nich.

Doporučujeme vyzkoušet aplikace: Vzorečky Lite, Chemické názvosloví*

 

* Všechny zmíněné aplikace najdete v obchodu Google Play

Líbí se vám tento článek?

Podobné články