Na jednání u baru

Byt v pražských Ďáblicích je na návštěvy zvyklý. Vstřícný a usměvavý Samuel v něm přijímá své klienty a proto prostornou předsíň vybavil praktickým posezením na barových židlích Fuente u vysokého stolku Ponce.

Co vás vedlo k tomu umístit barový stolek právě sem? Čekal bych ho spíš jako součást kuchyňského koutu.

Pracuji jako copywriter na volné noze a i když většina komunikace s klienty probíhá on-line, čas od času je přijímám i u sebe doma. K tomu mi slouží tato místnost, která dřív fungovala jako předsíň a teď je to spíš mix mezi vstupní halou a pracovnou. Proto jsem sem chtěl úzký stolek, kterým bych opticky oddělil svůj privátní pracovní prostor od místa pro klienty. Ukázalo se to jako plně funkční řešení – takové příjemné propojení soukromého a pracovního prostoru.

Je plocha stolku k takovému jednáním dostatečná?

Pro mou práci určitě. Potřebuji mít jen kam položit notebook a faktury (směje se). Je tu dostatek místa pro jednání ve dvou i ve třech a současně nedává klientovi prostor se moc „zabydlet“, jestli mi rozumíte. Sezení na barových stoličkách hodně lidí vnímá jako takový polosed, takže se psychologicky nechtějí moc zdržovat a během půl hodinky jsme schopni dojednat vše potřebné as já se můžu vrátit k práci. I když je pravda, že občas zde sedíme i s přáteli a taková „jednání“ se často protáhnou do pozdních hodin.

Jak se vašim přátelům na stoličkách sedí?

Příjemně mě překvapilo, jak pevnou mají konstrukci. Myslím ty stoličky – přátelé mají konstrukci taky slušnou (vtipkuje). Jsou výškově nastavitelné v poměrně velkém rozsahu, takže se na nich sedí velmi dobře i lidem většího vzrůstu, což ostatně sám vidíte. Jak jste vysoký?

Asi 192 cm.

No vidíte, já mám skoro o 20 míň a pohodlně sedíme oba. Navíc jsou stoličky opravdu pohodlné. Měkké polstrování s eko kůží se i dobře udržuje. Je to vůbec moje první setkání s tímto materiálem, ale přesvědčilo mě natolik, že přemýšlím i o eko kožené sedačce do obýváku.

Vybíral jste stolek i stoličky na e-shopu?

Já jsem zvyklý kupovat vše na internetu, včetně nábytku. Ale v OKAY mě potěšila jednoduchost nákupu a možnost spojit se s prodejcem. Perfektně jste využili volných kapacit při zavřených prodejnách, předpokládám. Spojili jsme se v prodavačem přes messenger a on mi ukázal, jak jednoduše se dají barovky polohovat, takže jsem si udělal docela přesný obrázek. Rovnou jsme společně vše objednali a já měl vše za pár dní doma.

A montáž jste zvládl sám?

Částečně. Židle jsem složil podle návodu – bylo to pár šroubů, imbus byl přiložený, takže to nebylo nijak složité. Ale se stolkem mi pomohl kamarád – já nejsem kdovíjak manuálně zručný, tak jsem byl rád. A navíc se to ukázalo jako ideální příležitost stoličky i nový bar vyzkoušet. Však poseďte taky (uzavírá s úsměvem).

Vlídné pozvání pana Samuela jsem musel bohužel odmítnout. Slíbili jsme si ale ještě jedno setkání, jakmile pořídí plánovanou sedačku z eko kůže.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Skříň Sofia 200/200/58 (sonoma)

7 499 

bez DPH 6 197 

Komoda Kava (dub sonoma/bílá)

3 999 

bez DPH 3 305 

Hugo - Komoda, 4x dveře, 3x zásuvka (bílá)

3 699 

bez DPH 3 057 

Komoda Hanno (dub sonoma)

3 099 

bez DPH 2 561 

Šatní skříň Oslo - 250/215/61 (sonoma)

10 999 

bez DPH 9 090