Mikrovlnné trouby jsou stále hitem moderních kuchyní

Mikrovlnná trouba je nepostradatelný pomocník v každé kuchyni, protože se jedná o spotřebič, ve kterém se dá snadno a rychle připravit téměř cokoliv. Už dávno totiž není jen pouhým přístrojem na ohřívání jídla – v těch nejpokročilejších modelech dokážete upéct koláč nebo dokonce i ugrilovat kuře. Nákup mikrovlnky tak může být ještě složitější než pořízení klasické trouby.
 
Pro začátek je potřeba si zodpovědět několik zásadních otázek: Ocením více mikrovlnku vestavnou, nebo volně stojící? Jaký objem bych měl zvolit? Jaké rozměry budu potřebovat, aby se mi vešla na požadované místo? Vystačí mi nejzákladnější funkce nebo ji budu chtít používat k plnohodnotnému vaření?
 
Mikrovlnka od Samsungu
 

Na co se dívat nejdřív

 
Základními parametry při výběru jsou materiál, ovládání a otevírání dvířek. Levnější mikrovlnky bývají z plastu, ty dražší z nerezu. Co se týče ovládání, senioři nejvíce ocení manipulaci pomocí otočných knoflíků. Standardem je však elektronický displej, který poskytuje vyšší komfort a více možností. Příznivcům nejmodernějších technologií doporučujeme mikrovlnky s dotykovým displejem. Dvířka se otevírají buď madlem, nebo tlačítkem, jehož zmáčknutí dvířka otevře.
 
 
Výhodou volně stojící mikrovlnky je, že lze její umístění libovolně měnit dle potřeby a jste omezeni jen vzdáleností zásuvky. Pokud se rozhodnete pro vestavnou mikrovlnou troubu, nebudete ji moct postavit volně nikam jinam a zároveň bude potřeba zajistit dostatečné odvětrávání. 
 
Mikrovlnná trouba Samsung
 
 

Jak je to s funkcemi

 
Všechny modely mikrovlnek umí jídlo ohřát či rozmrazit. Jestliže vlastníte i klasickou troubu se sporákem, nejspíš pokročilé funkce využijete jen zřídka. Pokud byste však v mikrovlnce rádi i pekli a grilovali, určitě se vyplatí investovat do vyššího modelu. Mezi funkce navíc patří například gril, zdravé vaření v páře, funkce kynutí těsta, rozmrazovací program nebo automatický program, který určí délku a míru ohřevu dle váhy.
 

Objem a výkon

 
Běžná mikrovlnka mívá objem 14 až 40 litrů. Pro ohřev jedné porce jídla vám postačí i ta nejmenší. Jestliže ale plánujete v mikrovlnce připravovat rodinné večeře, budete potřebovat objemnější spotřebič. Před nákupem si přeměřte vaše nádobí – předejdete tak případnému nepříjemnému překvapení. Otočný talíř mívá průměr 28 až 36 centimetrů, což je pro běžně používané talíře dostačující.
 
 
Pokud má vaše současná mikrovlnka konkrétní funkci, kterou často využíváte (například tlačítko pro přidání dodatečných 30 vteřin v průběhu ohřívání), ujistěte se, že ji má i vámi vybraná nová mikrovlnka. Nezapomeňte také na dostatečný příkon – čím vyšší, tím rychleji bude vaše jídlo připravené. K běžnému dennímu používání postačí 800 W, mikrovlnka s nižším příkonem neprohřeje pokrm rovnoměrně a bude jí to trvat delší dobu.
 
 
Mikrovlnka Candy
 
Průměrná mikrovlnná trouba vydrží fungovat deset let, proto se vyplatí věnovat čas výběru takové, se kterou vás vaření bude bavit.
 

Věříme, že článek byl pro vás užitečný. Prohlédněte si i další články o elektru v naší rubrice.

LCH29082019

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Mikrovlnná trouba Mora MT 120W

1 590 

bez DPH 1 314 

Mikrovlnná trouba Mora MT 320W

1 990 

bez DPH 1 645 

Mikrovlnná trouba Samsung MS23F301TAS

2 489 

bez DPH 2 057 

Mikrovlnná trouba Samsung MS23F301TAS

2 489 

bez DPH 2 057 

Mikrovlnná trouba Mora MT 120W

1 590 

bez DPH 1 314 

Mikrovlnná trouba Concept MT1520wh

1 899 

bez DPH 1 569