Jak funguje dual SIM telefon

Akční nabídka

Možná už jste slyšeli o chytrých telefonech, které disponují funkcí dual SIM. Zajímají vás? Chcete vědět, jaký mají tyto telefony háček? Jsou dražší? Na co si dát pozor? Jak fungují? Na některé základní otázky naleznete odpověď v tomto článku.

Jak funguje dual SIM telefon

Zobrazit dual sim telefony

Jak to funguje?

Ještě poměrně nedávno se na dual SIM telefonech dalo pouze přepínat mezi jednotlivými telefonními čísly. Aktivní mohla být pouze jedna SIM karta. Tuto technologii využívají i dual SIM adaptéry a je známá jako pasivní dual SIM. V současné době využívá většina telefonů aktivní dual SIM. To umožňuje provozování obou SIM karet zároveň bez jakýchkoliv omezení. Stačí si určit, kterou SIM kartu chcete primárně využívat k telefonování a kterou k zasílání SMS. Telefon bude dané operace provádět přesně podle nastavení. Můžete si před telefonátem vždy vybrat, ze kterého čísla chcete volat apod. Dnešní dual SIM telefony umožňují skutečně nepřeberné množství nastavení k co nejefektivnějšímu využití dvou SIM karet v telefonu.

Jsou za tuto technologii nějaké příplatky?

Ne. Je to jednoduché. Dvě SIM karty pro vás znamenají pouze dva paušály, které musíte zaplatit operátorovi. Můžete si vybrat SIM kartu určenou primárně na telefonní hovory a na druhé zase využívat levný tarif pro mobilní internet. Žádné extra příplatky za využívání dvou SIM karet však nečekejte. Velice často si telefony s dual SIM technologií pořizují zákazníci, kteří využívají služební telefonní číslo a chtějí si zachovat i soukromé. Velice často jim služební hovory platí zaměstnavatel a poplatky za vyúčtování soukromého telefonního čísla si hradí sami.

Potřebujete speciální smartphonePotřebuji speciální smartphone?

Jediné, co potřebujete, je chytrý telefon, který má dva sloty pro SIM karty s technologií dual SIM.

Co se stane, když mi někdo zavolá na obě čísla zároveň?

Řekněme, že při volání používáte SIM 1 a někdo vám zavolá na SIM 2. Volající na druhou SIM bude automaticky přesměrován do hlasové schránky. Dual SIM zařízení ve většině případů podporují telefonování pouze na jednom jediném telefonním čísle zároveň.

Mohu použít dvě SIM karty od různých operátorů?

Záleží na situaci a především na zařízení. Pokud je váš chytrý telefon blokován pouze pro určitého operátora, nebude spolupracovat se SIM kartou některého ze svých konkurentů. Zařízení zakoupená u nás však v naprosté většině případů blokována nejsou.

Mohlo by vás zajímat


10 překvapivých zajímavostí o mobilních telefonech

Smartphony se staly nedílnou součástí našich životů. Přečtěte si 10 faktů o mobilních telefonech, které jste možná ani nevěděli.

Přečíst více >>

Jak zjistit odolnost telefonu

U několika chytrých telefonů a tabletů se dočtete, že mají stupeň krytí IP67. Co to znamená? To vám prozradíme v tomto článku.

Přečíst více >>

Zvyšují mobilní telefony riziko rakoviny?

Dnes už nejsou výjimkou lidé, kteří protelefonují i šest hodin denně. Zadělávají si na zdravotní problémy, nebo je téma "rakovina a mobil" jen další fámou?

Přečíst více >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články