Je nutné flash disk bezpečně odebrat, než ho od počítače odpojíme?

Profesor OKAY se ptá, Je nutné flash disk bezpečně odebrat, než ho od počítače odpojíme?Žijeme ve velice uspěchané době, což se podepisuje i na nás samotných. Nemáme trpělivost počkat alespoň minutku a pomalu jezdící řidiči jsou na silnicích nenáviděni a přezdívání jako „svátečňáci“, „klouboučkáři“ apod. Dokonce i u tak rutinní záležitosti, jakou je v dnešní době přenášení dat prostřednictvím USB flash-disku, nejsme ochotni čekat. Před vytažením z konektoru kolikrát ani nestihnete „bezpečně odebrat hardware“ jak nám radí systém Windows. Děláme chybu?

Můžeme neopatrným odebráním ztratit data?

Copak se vám už něco takového stalo? Hlavní důvod, proč systém Windows doporučuje bezpečné odebrání hardware, je proto, aby vás upozornil na hrozící nebezpečí, pokud byste chtěli disk odpojit během datového toku. Je logické, že když posloucháme hudbu z disku, případně na něj kopírujeme data, neodpoujeme jej. Bezpečné odebrání by nás v konečném důsledku pouze upozornilo, že se chystáme způsobit chybu dat a mohli bychom o ně přijít.

Konečný verdikt Profesora OKAY

Pokud víme, že na disk nepřenášíme žádné soubory nebo z něj nic nepřehráváme, nemusíme bezpečně odebírat hardware. Jedná se pouze o bezpečnostní opatření, abyste kvůli nepozornosti neztratili svá data. Z nastartovaného auta přeci rovněž můžeme vystoupit, když se ujistíme, že se mu zrovna netočí kola.

Znáte nějaký mýtus, který chcete prozkoumat? Pošlete ho Profesorovi OKAY!

Mohlo by vás zajímat


Pohřbili jsme 13 mýtů o elektru

I kolem elektrospotřebičů se šiří veliké množstvý pověr, mýtů a polopravd. Zaměřili jsme se na ty nejčastější a pořádně je prozkoumali.

Přečíst více >>

Dokáže magnet zničit nebo vymazat pevný disk?

Je přirozené, že máme o své technické lahůdky obavy. Je ale třeba se obávat i běžného magnetu?

Přečíst více >>

10 překvapivých zajímavostí o internetové době

Víte, že na světě je více aktivních mobilních telefonů než lidí? A současnost nabízí ještě mnohem zajímavější statistiky. Pojďme na ně!

Přečíst více >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články