Jaké provedení dřezu zvolit a proč

I přes to, že už jsme si ve většině domácností zvykli na využívání myčky, zůstává dřez nedílnou součástí každé kuchyně. Nabídka kuchyňských dřezů je dnes opravdu široká, můžete si vybrat podle svých možností, vkusu a potřeb. K dostání jsou nejrůznější tvary, velikosti a barvy. Dřez je jednou z dominantních částí kuchyňské linky. Inspirujte se krásnými kuchyněmi, které najdete v naší galerii.

Nejtradičnější jsou dřezy nerezové. Nerezové dřezy jsou nejpoužívanějšími hlavně pro jejich dobré vlastnosti a cenovou dostupnost. Tento bezesporu tradiční materiál se v kuchyni zároveň objevuje například i na úchytkách a předních stranách spotřebičů. Nerez je velice odolný materiál na chemikálie což oceníte při čištění. Bez obav na něj můžete položit horký kastrol, nepřebírá barvy, chutě ani pachy, a to i když má kartáčovanou povrchovou úpravu. Pouze nerezový dřez nabízí možnost celoplošného provedení, kdy překrývá celou horní část dřezové skříňky a tak vám voda nikdy nemůže zatéct kolem obruby a zároveň tak získáte největší možnou  odkapovou plochu.

Současným trendem jsou granitové dřezy, které bodují především díky svým designovým možnostem. Granit má jednolitou strukturu napříč celým dřezem a je plně probarven v celé jeho velikosti. Jedná se o rozemletý kámen s pojivy, do kterého bývají zapuštěny drobné ionty stříbra, které zamezují vzniku bakterií.  Granitové dřezy jsou mohutné, těžké a plně probarvené podle čehož poznáte, zda se jedná opravdu o granit nebo o jeho levnější napodobeninu s barevným povrchem ( Tectonite ). Obsahují širokou barevnou a tvarovou rozmanitost. Nejen že mají nadčasový design ale i velkou životnost a stálost čemuž odpovídá i cena.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Dřez Studio 1B 1D - výtok. otvor 92 (78x48)

4 499 

bez DPH 3 718 

Dřez kulatý

1 199 

bez DPH 991 

Celoplošný dřez 80x60cm

1 183 

bez DPH 978 

Celoplošný dřez Onset Core 1B 1D

901 

bez DPH 745