Jaké jsou nejlepší plánovače interiérů

Při zařizování bytu či domů nemusí být pro každého z nás jednoduché představit si, jak bude v obývacím pokoji vypadat obývací stěna či sedací souprava, v ložnici nedokážeme odhadnout nejlepší místo pro umístění manželské postele či šatních skříní a to nemluvíme o sestavení kuchyňské linky. Chce si vybavit domov krásným nábytkem? Inspirujte se v naší galerii.

Pokud nechceme hned na začátku sahat po službách architektů a designerů, mohly by nám v prvním kroku pomoci interiérové plánovače, které jsou k dispozici i volně ke stažení na internetu. Máme pro vás pár tipů, kde je najdete.

Interiér či exteriér - žádný problém

Plánovací programy jsou speciální aplikace, které pomáhají nám obyčejným smrtelníkům s navrhováním interiérů a exteriérů.  Nemusíte nikam chodit, pěkně v pohodlí domova můžete vyzkoušet, jak by váš pokoj vypadal s novým nábytkem, kde byste ho mohli postavit a jestli se vám vůbec vybraný nábytek do bytu vejde...

Většina programů má v sobě zabudováno velké množství různého nábytku, že si dokážete sestavit v plánovači skoro celý byt či dům včetně terasy či zahrady. Programy zobrazují většinou jen 2D zobrazení prostoru,  lepší  programy (většinou už samozřejmě také placené) umí nabídnout i pohled 3D a virtuální procházku navrhované místnosti.

 

Plánovač nenahradí lidské oko a rozum

Pozor! Plánovače jsou dobrými pomocníky, když si chcete udělat první představu o rozložení nábytku. Jakmile si uděláte obrázek, jak by váš pokoj mohll vypadat, určitě doporučujeme obrátit se na odborníky a svůj návrh zkonzultovat. Vyvarujete se tak zbytečných chyb. Rady a zkušenosti odborníků jsou přece jen občas k nezaplacení...

Jak plánovače fungují?

Orientace v plánovacích programech určitě není složitá. Do aplikace musíte jen zadat přesné rozměry interiéru, který chcete plánovat. Čím více budete přesní, tím přesnější výsledek z programu získáte a tím lépe zjistíte, jak velké kusy nábytku můžete pořídit.

Plánovače ke stažení

Existuje řada plánovacích programů, které se liší svými funkcemi, ovládáním, cenou a také samozřejmě výstupy, které z nich získáte. V současné době si můžete získat plánovací programy od těch zcela zdarma až po profesionální plánovače, u kterých si již ale za licenci připlatíte.

Google SketchUp

Jednoduše ovladatelný, intuitivní a efektivní. S plánovačem Google SketchUP si můžete navrhnout vybavení pokoje, celého domu,  dokonce  nakreslit půdorys budoucí stavby. Výsledek si pak projdete a svým blízkým předvedete v 3D provedení. Stáhnout si ho můžete zdarma zde

 

plánovač interiérů Google

 

KitchenDraw

Plánovací program KitchenDraw je všestranný nástroj a lze jej nasadit i pro profesionální použití. Aspoň tak jej charakterizují jeho autoři. Můžete snadno vytvořit komplikované místnosti se šikmými stropy v podkroví, zakulacené zdi, trámy, schody, sloupy, atd. a vybavit je dle potřeby. I tento program si můžete vyzkoušet na stránkách www.kitchendraw.com, kde si jej můžete vyzkoušet i stáhnout.

 

 

Room Arranger

Opět jednoduchý a snadno ovladatelný program s 2D a 3D náhledem. K dispozici je verze v češtině. K jeho výhodám patří univerzálnost (hodí se pro plánování všech typů prostoru) a velká databáze objektů (nábytku), ze kterých můžete vybírat. Když nenajdete, co by se Vám hodilo, můžete vytvořit své vlastní objekty, a ty pak sdílet s ostatními uživateli.

Nejnovější verzí ke stažení je Room Arranger 5.6

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články