Jak zapojit Wi-Fi router

Mít doma bezdrátový internet nemusí být nic složitého. I pokud máte od vašeho poskytovatele zapojený internet pomocí kabelu, stačí koupit Wi-Fi router, a rázem máte celý byt pokrytý bezdrátovou sítí.

Zapojení je záležitost okamžiku

Zapojení routeru dnes už rozhodně není nic komplikovaného. Základem je samozřejmě zapojení do elektřiny a následně zapojení příslušného síťového kabelu, a to do konkrétní, často odlišně barevně označené zdířky. Většinou bývá žlutá nebo modrá.

Pak stačí router nastavit

Jakmile je zapojen a funkční, už ho můžeme vložit na své místo, jelikož vše už budeme řídit výhradně z našeho počítače. K routeru se tak stačí připojit pomocí nabízené bezdrátové sítě, a do adresního řádku prohlížeče napíšeme jeho IP adresu – tu zjistíme z návodu. Tím by se nám měla zobrazit přihlašovací obrazovka, ke které se podle údajů z návodu také přihlásíme.

 

"IP adresu routeru najdete vždy v manuálu!"

Profesor OKAY

Bezpečnost především

V tomto ohledu je třeba zamyslet se nad tím, abychom daný router dostatečně zabezpečili, a to například před tím, aby se na náš internet nemohl napojit například soused. Vše řešíme většinou v záložkách jako wireless, nebo security. Zde máme volby jak názvu sítě, tak samozřejmě i volby daného hesla. To by mělo být nejenom bezpečné, ale samozřejmě pro nás dobře zapamatovatelné. Následně už stačí vše uložit, a router je připraven.

Pozor na MAC adresu

Pokud ale internet přesto nejde, může být problém s takzvanou MAC adresou. Tu má každý počítač a jeho síťová karta unikátní, a mnozí poskytovatelé internetu tak umožní, aby internet „pouštěli“ pouze k dané adrese. V nastavení routeru je tak třeba danou MAC adresu uvést, a to aby byla schopna s tou, která je v PC. Díky tomu tak bude router k internetu konečně připojen, a dále bude tento signál šířit všude tam, kam potřebujete. A pomocí svého hesla tak připojíte svůj notebook, tablet, nebo i chytrý telefon, stejně jako třeba v mnohých restauracích nebo kavárnách.

 

 
 
 
 

Mohlo by vás zajímat


Pohřbili jsme 13 mýtů o elektru

I kolem elektrospotřebičů se šiří veliké množstvý pověr, mýtů a polopravd. Zaměřili jsme se na ty nejčastější a pořádně je prozkoumali.

Přečíst více >>

Jak vybrat Wi-Fi router

Výběru správného routeru se vyplatí věnovat pozornost. V tomto článku se dočtete, jak si vyhovující Wi-Fi router vybrat.

Přečíst více >>

Jak se vyrábí procesory

Procesory už zdaleka nejsou pouze v počítačích. Jsou srdcem spousty elektrospotřebičů. V tomto článku se podíváme, jak se vyrábí.

Přečíst více >>

 
Líbí se vám tento článek?

Podobné články

WiFi router TP-Link Archer C6, AC1200

999 

bez DPH 826 

WiFi router TP-Link Archer AX20, AX1800

1 840 

bez DPH 1 521 

WiFi mesh TP-Link Deco E4, 3-pack

2 988 

bez DPH 2 469 

WiFi router Tenda AC23, AC2100

1 199 

bez DPH 991