Jak zabalit vánoční dárek

Téměř každý se s tím už musel potýkat. Jak správně a jednoduše zabalit dáreček? V tomto článku vám to nejen prozradíme, ale dokonce přikládáme i dvě videa, u kterých se můžete inspirovat.

Balení vám velice usnadní krabice. Pokud ji máte, rozhodně doporučujeme vložit dárky před balením právě do ní a následně ji zabalit do dárkového papíru. Shromážděte si vše potřebné, tedy dárek, balicí papír, nůžky, lepicí pásku a krabici. Zajistěte si dostatečný prostor, aby vám při balení nic nepřekáželo, a můžeme se do toho pustit!

Profesor OKAY radí, jak zabalit vánoční dárek.

Krok první: Zabezpečte křehké předměty

Ujistěte se, že je vše křehké bezpečně zabaleno a nemůže se pohybovat ani poškodit.

Krok druhý: Změřte, kolik je třeba odstřihnout papíru

Odviňte dostatečné množství z role balicího papíru, ale ještě jej nestříhejte! Umístěte krabici do středu rozvinutého papíru a odměřte si jeho potřebné množství tak, aby pokryl všechny stěny krabice. Poté papír přetáhněte kolem dárku tak, aby jej obejmul a dárek se schoval v papírovém tunelu. Pamatujte na ono známé „Dvakrát měř a jednou řež“ a skutečně si na tomto kroku dejte záležet. Až zjistíte, kolik papíru na zabalení dárku potřebujete, můžete jej zastřihnout do požadovaných rozměrů.

Krok třetí: Slepte papír lepicí páskou

Na naměřený a zastřižený papír znovu umístěte krabici přesně do středu. Přetáhněte papír až k horní straně a položte na dno krabice. To samé udělejte s protější stranou a papír na dně krabice k sobě přichyťte kousíčkem izolepy.

Krok čtvrtý: Složte papír na každé straně dárku

Krabice s dárkem bude nyní ve čtvercovém papírovém tunelu. Aby měl dárek tradiční tvar, stačí k sobě složit kratší strany balicího papíru na bocích a přichytit je izolepou. Papír u krabice vytvoří dvě „křídla“. Ty už přes sebe můžete pouze přeložit a znovu zajistit lepicí páskou.

Krok pátý: Dozdobení dárečku mašlí

Nyní máte kompletně zabalený dáreček, který můžete ještě dozdobit mašličkou. Samozřejmě nezapomeňte na jmenovku!

Když balí dárky profesionál


 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články