Jak zabalit vánoční dárek

Téměř každý se s tím už musel potýkat. Jak správně a jednoduše zabalit dáreček? V tomto článku vám to nejen prozradíme, ale dokonce přikládáme i dvě videa, u kterých se můžete inspirovat.

Balení vám velice usnadní krabice. Pokud ji máte, rozhodně doporučujeme vložit dárky před balením právě do ní a následně ji zabalit do dárkového papíru. Shromážděte si vše potřebné, tedy dárek, balicí papír, nůžky, lepicí pásku a krabici. Zajistěte si dostatečný prostor, aby vám při balení nic nepřekáželo, a můžeme se do toho pustit!

Profesor OKAY radí, jak zabalit vánoční dárek.

Krok první: Zabezpečte křehké předměty

Ujistěte se, že je vše křehké bezpečně zabaleno a nemůže se pohybovat ani poškodit.

Krok druhý: Změřte, kolik je třeba odstřihnout papíru

Odviňte dostatečné množství z role balicího papíru, ale ještě jej nestříhejte! Umístěte krabici do středu rozvinutého papíru a odměřte si jeho potřebné množství tak, aby pokryl všechny stěny krabice. Poté papír přetáhněte kolem dárku tak, aby jej obejmul a dárek se schoval v papírovém tunelu. Pamatujte na ono známé „Dvakrát měř a jednou řež“ a skutečně si na tomto kroku dejte záležet. Až zjistíte, kolik papíru na zabalení dárku potřebujete, můžete jej zastřihnout do požadovaných rozměrů.

Krok třetí: Slepte papír lepicí páskou

Na naměřený a zastřižený papír znovu umístěte krabici přesně do středu. Přetáhněte papír až k horní straně a položte na dno krabice. To samé udělejte s protější stranou a papír na dně krabice k sobě přichyťte kousíčkem izolepy.

Krok čtvrtý: Složte papír na každé straně dárku

Krabice s dárkem bude nyní ve čtvercovém papírovém tunelu. Aby měl dárek tradiční tvar, stačí k sobě složit kratší strany balicího papíru na bocích a přichytit je izolepou. Papír u krabice vytvoří dvě „křídla“. Ty už přes sebe můžete pouze přeložit a znovu zajistit lepicí páskou.

Krok pátý: Dozdobení dárečku mašlí

Nyní máte kompletně zabalený dáreček, který můžete ještě dozdobit mašličkou. Samozřejmě nezapomeňte na jmenovku!

Když balí dárky profesionál


 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

ASUS ZenBook UX430UA-GV004T

22 499 

bez DPH 18 593 

Lenovo IdeaPad 320 80XV00Y0CK

13 990 

bez DPH 11 561 

HP 15-bw058 2MG12EA

12 999 

bez DPH 10 742 

Nákupní košík

0 ks / 0