Jak vyrobit ochrannou roušku?

Nedostatek ochranných roušek ať už v lékárnách či v ditribučních sítích nutí občany šít si je svépomocí doma z dostupných materiálů. Výborným materiálem na takovou roušku je například sáček do vysavače, který umí zachytit i ty nejmenší částečky prachu a je tak ideálním materiálem pro výrobu domácí roušky. Velkou výhodou je také, že není potřeba umět šít. Za pomocí sešívačky a gumičky si poradí opravdu každý. Filtr se taktéž dá všít do bavlněné roušky.

Proč jsou vhodné právě sáčky do vysavače?

Sáčky v moderních vysavačích mají až dvojnásobně účinnější filtraci oproti klasickým papírovým a účinnost je stejná jako v případě HEPA filtru. Struktura vláken sáčku má vysokou soudržnost a pevnost. Velkou výhodou je častá antibakteriální úprava.


Sáčky do vysavače můžou posloužit jako vhodný materiál pro výrobu ochranné roušky.

Na výrobu domácí roušky potřebujete:

  • Textilní sáček do vysavače 
  • Nůžky nebo případně zalamovací vysouvací nůž, kterým se řežou třeba koberce
  • Sešívačku
  • Gumičky


Sáčky do vysavače můžou posloužit jako vhodný materiál pro výrobu ochranné roušky.

Jak vyrobit roušku ze sáčku do vysavače

Dle nejnovějších nařízení vlády je zakázán vstup na ulici bez ochranné roušky. Spousta lidí se snaží roušku vyrobit doma. My přinášíme návod, s kterým přišel Petr Uher. Jedná se funkční roušku, která dokáže filtrovat optravu malé nečistoty. Sice se nejedná o nejstylovější řešení, její účinnost v boji proti virům popírat nelze.

Zdroj: Kupi.cz

 


Věříme, že byl článek pro vás užitečný. Prohlédněte si také novinky nebo další články o elektru.

LCH022020

Líbí se vám tento článek?

Podobné články