Jak vyprat a usušit prádlo do 30 minut?

Mít v domácnosti automatickou pračku, je v dnešní době nezbytnost. Mnozí uživatelé však určitě zvažují, že k pračce přikoupí také sušičku. Druhý velký spotřebič ovšem zabírá další drahocenné místo v bytě. Elegantním řešením může být kombinace dvou spotřebičů v jednom – pračka se sušičkou.

Zákazníky oblíbené pračky se sušičkou
Výrobce Model Hlavní výhody Hodnocení uživatelů

Náhled

AEG L7WBG47W

Kapacita praní/sušení: 7/4 kg

Energetická třída: A

Speciální parní program

92 %

Hodnocení uživatelů

Pračka se sušičkou AEG
LG F72J7HG2W

Kapacita praní/sušení: 7/4 kg

Až 1200 otáček za minutu

Motor s 10letou zárukou

95 %

Hodnocení uživatelů

Pračka se sušičkou LG
AEG L7WBE69S

Kapacita praní/sušení: 9/6 kg

Funkce ProSense pro automatické určení délky praní a sušení

Díky speciálním programům lze sušit jemné prádlo 

100 %

Hodnocení uživatelů

Pračky se sušičkou AEG
Electrolux EW7W368S

Kapacita praní/sušení: 8/4 kg

Funkce DualCare pro automatickou úpravu programu

Program Non-stop 60 minut dokáže vyprat a vysušit malé množství prádla do hodiny

100 %

Hodnocení uživatelů

Pračky se sušičkou Electrolux


Výhody pračky se sušičkou

Tento kombinovaný spotřebič zabere pouze běžné místo, které jste měli vyhrazené pro původní automatickou pračku. Pračka se sušičkou ovšem prádlo nejen vypere, ale také vysuší. Výhoda v úspoře místa je tedy zřejmá, ale co dál?

Hned další vlastnost pračky se sušičkou uspokojí všechny lenošivé zákazníky. Pokud zvolí kombinovaný spotřebič, odpadne jim proces přendávání prádla z automatické pračky do sušičky. Jednoduše jen zvolí program praní a sušení, a o víc se už nemusí starat. Prádlo stačí vyndat jen jednou – vyprané, nadýchané a suché.

Okay tipOKAY tip: Přečtěte si o hlavních výhodách sušiček v článku Pět důvodů proč si pořídit sušičku na prádlo.

Pračka se sušičkou

Neopomenutelnou výhodu představuje finanční úspora. Pračka se sušičkou totiž vyjde zpravidla levněji, než kdybyste si pořídili zvlášť automatickou pračku a zvlášť sušičku prádla. Nejlevnější kombinované modely lze pořídit už za cenu pod hranicí 9 tisíc korun, proti tomu koupě dvou samostatných spotřebičů vás vždy vyjde na více než 10 tisíc korun.

Okay tipOKAY tip: Je potřeba pamatovat na to, že kombinovaná pračka se sušičkou má rozdílnou kapacitu praní a sušení. Při rozvržení praní tak s touto vlastností počítejte. Řešením může být odebrání těch kusů prádla, které nejsou pro sušení určené, nebo praní po menších dávkách.

Pračka se sušičkou LG 
Pračka se sušičkou LG F72J7HG2W

Pračka se sušičkou a důležité parametry při výběru

Pokud se rozhodnete pro pračku se sušičkou, čeká vás tradiční výběr podle základních parametrů. V prvé řadě si promyslete, zda chcete pračku se sušičkou s předním nebo horním plněním. Pračka se sušičkou s horním plněním není obvyklým řešením, častěji se setkáme s konstrukcí s předním plněním.

Mnoho zákazníků hledí na energetickou náročnost. Pračky se sušičkou jsou samozřejmě energeticky náročnější, což vyplývá z kombinace dvou činností. Na trhu se setkáte buď s energetickou třídou A, nebo B. Ty nejdražší modely pak mohou mít i třídu A+.

Neméně důležitá je také hlučnost pračky se sušičkou. V tomto případě zohledněte, kde bude spotřebič umístěn. Pokud jej zavřete v koupelně, nebude například tolik vadit vyšší hlučnost. Naopak, máte-li pračku se sušičkou v kuchyni, která je součástí pokoje, zvažte co nejtišší pračku se sušičkou, jejíž hlučnost nepřesáhne 60 dB.

Abyste sušičce ulehčili práci, měla by pračka disponovat kvalitním odstřeďovacím programem. Dejte tedy pozor, kolik má vámi vybraný model otáček za minutu. Čím lépe bude prádlo vyždímané, tím efektivnější bude následné sušení.

 

Okay tipOKAY tip: U nás máte dopravu ZDARMA při platbě předem! Více informací o dopravdě najdete zde!

 Pračka se sušičkou LG
Pračka se sušičkou LG F72J7HG2W

Užitečné funkce

Tím bychom měli za sebou ty nejpodstatnější parametry pro prvotní rozhodování, dále však můžete hledět i na běžné funkce praček se sušičkou. Vhod může přijít praktický odložený start, pomocí kterého si sami zvolíte, kdy má pračka se sušičkou spustit své programy. Vaší vybrané pračce se sušičkou by určitě neměly chybět bezpečností prvky bránící vytopení bytu či domu – funkci automatického uzavření vody hledejte například pod názvem AquaStop. V případě programů pro sušení se hodí, aby pračka se sušičkou zvládala různé druhy tkanin a vaše citlivé prádlo bylo v těch „nejlepších rukách“.

Závěrem zmiňme, že rozhodnete-li se pro pračku se sušičkou, musíte vzít v potaz zmíněné parametry, které jsou důležité při výběru. Pravděpodobně ji zvolíte v případě, kdy skutečně nemáte místo pro dva nezávislé spotřebiče a hledáte pračku, jejímž bonusem je možnost prádlo vysušit.


Věříme, že byl článek pro vás užitečný. Prohlédněte si také novinky nebo další články o elektru.

LCH1019

Líbí se vám tento článek?

Podobné články