Jak vybrat žehličku

Žehličky patří mezi základní vybavení každé domácnosti. Výběr nové pomocnice však není ničím jednoduchým. Abyste v sortimentu žehliček získali lepší orientaci, přinášíme vám tento článek. Prozradí vám, ve které kategorii byste měli svoji novou žehličku hledat. U nás si vybere každý!

Jak vybrat žehličku

Na občasné žehlení stačí suchá žehlička

Pokud žehličku používáte pouze párkrát do roka, nemá pro vás význam utrácet za ni veliký obnos peněz. Ani vlastnosti parní žehličky neoceníte. Předností suchých žehliček je právě jejich nízká pořizovací cena. Nevýhodou je naopak pomalejší žehlení. Pokud vás každý týden čeká plný koš prádla, žehlení suchou žehličkou si značně prodloužíte. Suché žehličky navíc nejsou optimální ani pro všechny druhy materiálů. Přírodní látky žehlí naprosto bez problémů, avšak některá syntetická vlákna se na ni mohou lepit.

Suché žehličky

Napařovací žehlička

Napařovací žehlička pro pohodlné žehlení

Během posledních let si získaly velikou oblibu napařovací žehličky. Bez diskuzí si svoji oblíbenost zaslouží. Pára usnadňuje žehlení, výrazně tuto nepříliš oblíbenou činnost zkracuje a navíc přináší lepší výsledky. Díky své popularitě jsou tyto žehličky i nejrozšířenější a výrobci se snaží zaujmout dalšími prvky, které zpříjemňují žehlení. Základní napařovací žehličky nejsou nikterak drahé a jejich cena se odvíjí od technické vybavenosti doplňkovými funkcemi. Parní žehličku by si měli pořídit všichni, kdo u žehlení nechtějí trávit dlouhé hodiny.

Napařovací žehličky

Pro cestovatele

I pro cestovatele existují vhodné žehličky

Často cestujete a potřebujete žehličku? Právě pro vás je kategorie cestovních žehliček. Ty vám zajistí, že před každou schůzkou, třeba i tisíc kilometrů daleko, budete pořád vypadat jako ze žurnálu. Cestovní žehličky se vyznačují především svými kompaktními rozměry a nižší hmotností. Díky již zmiňované popularitě napařovacích žehliček, jsou i menší sestřičky vyráběny v této variantě. Malé cestovní žehličky si můžete kdykoliv přibalit do svého zavazadla. Poté pro vás nebude žehlení mimo domov žádný problém.

Cestovní žehličky

Parní žehlička

Luxusní žehlení zajistí parní žehličky a stanice.

Parní generátroy, parní žehličky, žehličky s parním generátorem, parní stanice, systémové žehličky a spousta dalších podobných názvů ukrývá jedno a totéž moderní zařízení k žehlení oděvů. Technologie spočívá v odděleném výkonném výrobníku páry a samostatné žehlicí ploše. Tím nedochází k odkapávání vody na tkaninu.

Stejně jako její napařovací kolegyně, i tato žehlička využívá páru a zkracuje dobu žehlení. Dokonce až o třetinu! Navíc stačí po látce přejet pouze jednou a ihned dosáhnete dokonalého vyžehlení. Parní žehličky mají větší externí nádrž na vodu, která je umístěna ve stanici, nikoliv v samotné žehličce. To znamená i nižší hmotnost a lehčí zacházení. Za toto pohodlí si ovšem oproti ostatním žehličkám připlatíte.

Parní generátory

Snad jste si díky našemu článku vybrali. Žehličky vám sice problémy nevyžehlí, i tak se jedná o užitečné domácí pomocnice.

Chcete poradit s výběrem vašeho spotřebiče? Napište profesoru OKAY!

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články