Jak vybrat sušičku prádla

Sušičky prádla prozatím stojí ve stínu jiného elektra, ale neprávem. Dokážou ti totiž ušetřit spoustu prostoru i času. Vyprané prádlo můžeš usušit během chvilky, a navíc nepotřebuješ žádný sušák ani neplýtváš časem při věšení prádla. Projdi si s námi, podle čeho můžeš vybírat.

Rozměry a kapacita

Pokud bydlíte v malém bytě sami dva, potřebuješ šetřit prostor, kde se dá. S tím ti může pomoct menší sušička, díky které nebudeš muset přemýšlet, kam dáš sušák plný prádla, aby se o něj nikdo nepřerazil. Bohatě ti bude stačit sušička, která najednou zvládne 7 kg prádla. Taková sušička zabere na šířku maximálně 60 cm, takže ani v malém bytě nezabere moc místa.

SUŠIČKY NA 7 KG PRÁDLA

Pro malou rodinu se výborně hodí sušička s průměrnou kapacitou. Nezabere tolik místa, jako největší sušičky, ale zároveň v ní pohodlně usušíš všechno prádlo najednou. Ideální je taková, do které se vejde 8 kg prádla. Takových sušiček je obecně na trhu nejvíce, máš tedy na výběr z opravdu široké nabídky.

SUŠIČKY NA 8 KG PRÁDLA

Pro velkou rodinu se naopak hodí sušička, do které se vejde i velké týdenní prádlo. Pokud je vás doma více, doporučujeme sušičku s kapacitou aspoň 9 kg. Je jasné, že taková sušička už zabere o něco víc místa. Ve výsledku ale ušetříš spoustu času, protože takovou hromadu prádla bys jinak musel rozvěsit ručně.

SUŠIČKY NA 9 A VÍCE KG PRÁDLA

Energetická třída

Jednou z nejvíce vyhledávaných kategorií je u bílého elektra energetická třída. Stejné je to i u sušiček prádla. U nás v e-shopu najdeš i extra úsporné A+++ sušičky. Většinou platí, že čím úspornější sušička je, tím vyšší je její cena.

Investice do úsporné sušičky se z dlouhodobého hlediska určitě vyplatí. Peníze, které bys ušetřil za méně úspornou variantu při nákupu, ušetříš s každým použitím úspornější sušičky. Za několik let provozu se ti investice úspornější sušičky vrátí. V nabídce najdeš úsporné sušičky třídy A+ až A+++.

ÚSPORNÉ SUŠIČKY

Pokud ale hledáš sušičku, kterou budeš používat jen občas, vyplatí se ti vybírat z těch běžnějších. Na příležitostné sušení ti postačí sušička, která nemá tak velkou kapacitu. Ideální bude některá s kapacitou 8 kg prádla a třídou A.

SUŠIČKY S PRŮMĚRNOU SPOTŘEBOU

Nenašel jsi kategorii, podle které by sis vybral? Prohlédni si celou nabídku sušiček prádla ZDE.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články