Jak vybrat sušičku prádla

Sušičky prádla prozatím stojí ve stínu jiného elektra, ale neprávem. Dokážou ti totiž ušetřit spoustu prostoru i času. Vyprané prádlo můžeš usušit během chvilky, a navíc nepotřebuješ žádný sušák ani neplýtváš časem při věšení prádla. Projdi si s námi, podle čeho můžeš vybírat.

Rozměry a kapacita

Pokud bydlíte v malém bytě sami dva, potřebuješ šetřit prostor, kde se dá. S tím ti může pomoct menší sušička, díky které nebudeš muset přemýšlet, kam dáš sušák plný prádla, aby se o něj nikdo nepřerazil. Bohatě ti bude stačit sušička, která najednou zvládne 7 kg prádla. Taková sušička zabere na šířku maximálně 60 cm, takže ani v malém bytě nezabere moc místa.

SUŠIČKY NA 7 KG PRÁDLA

Pro malou rodinu se výborně hodí sušička s průměrnou kapacitou. Nezabere tolik místa, jako největší sušičky, ale zároveň v ní pohodlně usušíš všechno prádlo najednou. Ideální je taková, do které se vejde 8 kg prádla. Takových sušiček je obecně na trhu nejvíce, máš tedy na výběr z opravdu široké nabídky.

SUŠIČKY NA 8 KG PRÁDLA

Pro velkou rodinu se naopak hodí sušička, do které se vejde i velké týdenní prádlo. Pokud je vás doma více, doporučujeme sušičku s kapacitou aspoň 9 kg. Je jasné, že taková sušička už zabere o něco víc místa. Ve výsledku ale ušetříš spoustu času, protože takovou hromadu prádla bys jinak musel rozvěsit ručně.

SUŠIČKY NA 9 A VÍCE KG PRÁDLA

Energetická třída

Jednou z nejvíce vyhledávaných kategorií je u bílého elektra energetická třída. Stejné je to i u sušiček prádla. U nás v e-shopu najdeš i extra úsporné A+++ sušičky. Většinou platí, že čím úspornější sušička je, tím vyšší je její cena.

Investice do úsporné sušičky se z dlouhodobého hlediska určitě vyplatí. Peníze, které bys ušetřil za méně úspornou variantu při nákupu, ušetříš s každým použitím úspornější sušičky. Za několik let provozu se ti investice úspornější sušičky vrátí. V nabídce najdeš úsporné sušičky třídy A+ až A+++.

ÚSPORNÉ SUŠIČKY

Pokud ale hledáš sušičku, kterou budeš používat jen občas, vyplatí se ti vybírat z těch běžnějších. Na příležitostné sušení ti postačí sušička, která nemá tak velkou kapacitu. Ideální bude některá s kapacitou 8 kg prádla a třídou A.

SUŠIČKY S PRŮMĚRNOU SPOTŘEBOU

Nenašel jsi kategorii, podle které by sis vybral? Prohlédni si celou nabídku sušiček prádla ZDE.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC

16 990 

bez DPH 14 041 

Electrolux EW8H358SC

14 990 

bez DPH 12 388 

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

19 490 

bez DPH 16 107