Jak vybrat sušičku ovoce

Každý si určitě rád vzpomene na babiččiny křížaly a vánoční sušené švestky. I vy si doma můžete usušit ovoce, a nejen ovoce. Moderní sušičky potravin zvládnou usušit i zeleninu, houby a bylinky. Abyste si vybrali tu správnou, měli byste si nejdřív ujasnit, jak často a na co chcete sušičku používat.

Chci sušit jen příležitostně

Máte malou zahrádku s trochou zeleniny a ovoce? Výborně. Pokud se vám stává, že nestihnete vše sníst v době, kdy ovoce a zelenina dozrávají, zbytek můžete jednoduše usušit. Tím podstatně prodloužíte životnost potravin, a navíc si zachovají většinu vitaminů. Na příležitostné sušení ovoce, zeleniny a třeba i hub vám postačí menší sušičky. Nemají sice tolik funkcí, ale zase jsou díky tomu cenově dostupnější.

Chci sušičku na příležitostné sušení

 

Chci sušit po celou sezónu

Pokud jsou ovoce a zelenina vaší vášní, využijete spíše větší sušičku. Záleží na způsobu sušení, které vám bude nejvíce vyhovovat. Podle toho si můžete vybrat různé sušičky:

Chci sušit co nejrychleji

Potřebujete sušit potraviny bleskově, bez zbytečného čekání? Pak se vám bude hodit sušička, která má nastavitelnou teplotu sušení. Když nastavíte vyšší teplotu, sušení se urychlí a vy zvládnete za stejnou dobu usušit více ovoce, zeleniny i hub.

Chci sušičku s nastavitelnou teplotou

Chci sušit přes noc a ušetřit za elektřinu

Mnoho z nás má doma dvojí cenu za elektřinu. Tak zvaný noční proud dokáže ušetřit hromadu peněz. Jestli při sušení chcete ušetřit za elektřinu, vyberte si některou ze sušiček s nastavitelnou dobou sušení. Večer si jednoduše sušičku nastavíte na požadovaný čas a ona se po jeho uplynutí sama vypne.

Chci sušičku s nastavitelnou dobou sušení

Líbí se vám tento článek?

Podobné články