Jak vybrat správnou matraci?

Kvalitní spánek je základem dobrého zdraví. Dejte si proto záležet na výběru matrace, vždyť na ní prospíte celou třetinu života. Při výběru berte v potaz tyto faktory: tělesná váha, dýchací problémy a preference tvrdosti.  Pokud chcete opravdu kvalitní matraci pro každodenní spaní, nebojte se větší investice. Určitě se vám totiž vyplatí.

Visco pěna

Tento typ matrace ocení zejména ti, kteří trpí bolestmi zad a kloubů. Pěna, ze které je matrace vyrobena, mění svou tvrdost na základě teploty a tlaku lidského těla. Při kontaktu s  tělem začne pěna měknout a přizpůsobí se vaší anatomii. Je tak ideální ortopedickou podporou pro páteř. Matrace má efekt tzv. pomalého vracení, který má za následek rovnoměrné rozkládání tlaku na lidské tělo. Efekt pomalého vracení může mít dobrý vliv na krevní oběh, může zlepšovat kvalitu spánku a dokonce zmírnit bolesti zad a kloubů. Matrace z Visco pěny je navíc hypoalergenní, antiroztočová a antiplísňová. Je vhodná pro každodenní spaní.

 

HR/ studená pěna

Jedná se moderní a kvalitní typ polyuretované pěny, který je vyrobený bez použití formaldehydů a dalších škodlivých látek. Pro HR pěnu je typická její tvarová stálost, pevnost a dlouhá životnost. Otevřená buněčná struktura zajišťuje vysokou prodyšnost, díky které dochází k optimálnímu odvádění tepla a zároveň k omezení výskytu roztočů. Matrace s touto výplní je vhodná pro každodenní spaní a doporučuje se také pro děti a mládež

 

 

RE/ PUR pěna

PUR pěna neboli molitan, je kvůli své pružnosti, tvarové stálosti a cenové dostupnosti, dlouhodobě nejpoužívanější materiál pro výrobu matrací. Ty se skládají buď z jedné vrstvy PUR pěny, nebo z více vrstev, které mají různou tuhost. Díky vynikající nosnosti bez deformací je PUR pěna vhodná pro osoby s větší tělesnou hmotností. Tento materiál se také doporučuje osobám, které preferují tvrdší spaní. Matrace v nižší cenové kategorii jsou vhodné spíše pro příležitostné spaní, na dražších můžete spát každodenně. 

 

 

 

Bio pěna/zdravotní

Jak již název napovídá, matrace je vyrobená ze surovin z přírodních olejů. Mezi ně patří sójový olej, ricínový i slunečnicový olej a výtažky z aloe vera. Tyto přírodní extrakty nahrazují suroviny, které byly vyrobeny z ropy. Matrace vylučuje vznik proleženin a podporuje dýchání kůže. Díky tomu je pokožka pružnější a rychleji se regeneruje. Výhodou těchto matrací je výborná elasticita, dobrá odrazová pružnost, snížená tlaková deformace a skvělé ortopedické vlastnosti. Je vhodná pro každodenní spaní. Ocení ji zejména lidé trpící alergií a zdravotně postižené osoby. 

 

 Nabídka pěnových matrací 

 

Pružinová matrace

Vekou výhodou pružinové matrace je její vysoká pevnost a vzdušnost. Matrace podporuje optimální držení těla, protože každá pružina kopíruje jeho tvar. Navíc podporuje odvod potu, což je důležité z hlediska hygienických standardů. Pružinová matrace se nejčastěji kombinuje s PUR pěnou nebo RE pěnou. Pružinovou matraci můžete položit jak na pevnou desku, tak na pevný laťový rošt. Doporučuje se pro každodenní spaní.

 

Nabídka pružinových matrací

 

 

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články