Jak vybrat rychlovarnou konvici

Rychlovarná konvice je po ránu často nejlepším přítelem každého z nás. Dokud si neuděláme kávu nebo čaj, tak prostě nefungujeme, i kdybychom se postavili na hlavu. Není ale konvice jako konvice. Pokud přemýšlíš, kterou si máš pořídit právě ty, jsi na správném místě.

Mysli na to, že když budeš chtít opravdu kvalitní a rychlou konvici, neměla by být plastová. Plast totiž může při zahřátí smrdět. To pak může mít nepříznivý vliv také na chuť uvařené vody.

Konvice by tě taky neměla popálit, a to ani když právě dovařila vodu. Dnes už existují izolační materiály, které dokáží vzniklému teplu zamezit v šíření. Ty tak budeš moct v klidu zalévat šálek s kávou nebo čajem a nebude tě pálit ruka.

Výkon není všechno. Při testování konvic v dTestu zjistili, že konvice se stejným příkonem často neuvaří stejný objem vody za stejnou dobu.

 

Chci konvici pro jednoho

Bydlíš sám a nebaví tě každé ráno vařit minimálně 0,5 l vody, i když využiješ jen 2 dcl? To se není čemu divit. Naštěstí existují konvice, do kterých nemusíš lít zbytečnou vodu navíc. Pokud si často nezveš početné návštěvy, určitě ti postačí malá konvice. Vybrali jsme pro tebe ty nejlepší.

Zobrazit malé konvice

Potřebuju konvici pro malou rodinu

Jste doma 2 nebo 3? V tom případě potřebuješ konvici, která zvládne uvařit pro jednoho, ale i pro celou rodinu. Pokud nejčastěji vaříš čaj a kávu pro všechny, můžeš klidně vybírat z velkých konvic. Jestli ale potřebuješ častěji vařit jen pro 1-2 osoby, vyber si spíš konvici, která zvládá co nejmenší minimální dávku vody na vaření.

Konvice pro 2-3 osoby

Chci konvici pro velkou rodinu

Tady je to jednoduché. Vybírej podle objemu, ale taky kvality materiálu. Kovová konvice vydrží drobné nárazy lépe než plastová. Ale zase je většinou o něco těžší. Pokud máš doma děti, které nemají velkou sílu, vyber si konvici z kvalitního plastu. Ta je většinou lehčí a děti se o ni nepopálí. Jinak ti doporučujeme spíš kovovou.

Prohlédnout si velké konvice

Líbí se vám tento článek?

Podobné články