Jak vybrat pánský holicí strojek

Elektrické holicí strojky si v českých luzích a hájích nachází přízeň stále více mužů. Jejich hlavní výhodou je úspora času a pohodlí, které svým uživatelům přináší. Při výběru je důležité věnovat pozornost holícímu systému, systému napájení, vodotěsnosti holicího strojku a dalším vlastnostem.

Jak vybrat pánský holicí strojekKaždý holicí systém je vhodnější pro jiný typ vousů

V konečném součtu existují dva holicí systémy, které výrobci strojků využívají. Planžetový systém je vhodný pro holení kratších vousů a doporučuje se především mužům, kteří se holí často. Tento holicí systém je založen na vibraci nožů pod planžetami, jejichž pohybem dochází k holení.

Planžetové systémy mohou mít i několik planžet a velice zjednodušeně lze tvrdit, že čím více planžet holicí strojek má, tím důkladnější a rychlejší je výsledné oholení. Frézkové strojky fungují na základě rotačních pohybů jednotlivých hlav.

Aby bylo oholení lepší, bývají u dražších modelů holicí hlavy výkyvné, což umožňuje dokonale kopírovat obliny a tvar každého obličeje. Tím se snižuje tlak na pokožku a předchází se tak i nepříjemnému podráždění a zarudnutí pokožky. Frézkové strojky jsou schopny si lépe poradit s delšími a tvrdšími vousy.

Napájení vybírejte pečlivě

Podle způsobů napájení můžeme holicí strojky rozdělit do tří kategorií na akumulátorové, síťové a bateriové. Akumulátorové holicí strojky jsou zřejmě nejrozšířenější variantou díky své praktičnosti. Strojek může fungovat bez připojení do elektrické sítě, ale je možné jej kdykoliv k zásuvce připojit.

Pokud by se vám tedy stalo, že by se během holení strojek vybil, neznamenalo by to konec započaté práce. Naopak stačí pouze strojek připojit do elektrické sítě a směle pokračovat dále. Síťový holicí strojek vyžaduje pro své správné fungování permanentní připojení k elektřině.

Pokud vám nevadí, že byste se museli holit vždy někde v dosahu zásuvky, klidně zvolte síťový holicí strojek – není potřeba jej nabíjet a vždy po zapojení do sítě je připraven pracovat. Bateriové holicí strojky jsou spíše okrajovou záležitostí a příliš často na ně nenarazíte. Jejich provoz na baterky oceníte především při dalekých výletech mimo dosah elektrické sítě, např. pod stan.

I holicí strojek vyžaduje údržbu

Bez určité péče a údržby nevydrží nic věčně. Stejné je to i u holicích strojků. Nároky na údržbu sice nejsou nikterak vysoké, ale alespoň pravidelné čištění byste měli strojku dopřát. Většinou je se strojkem dodáván štěteček sloužící právě k odstranění oholených vousů z útrob strojku.

U levnějších modelů je nutné sundat planžetu nebo odklopit kryt frézkových hlav. Pokud je váš model vodotěsný, můžete je pohodlně vypláchnout proudem teplé vody. Dražší modely se dokonce dodávají s čisticími stanicemi nebo mají samočisticí funkci, která provede veškerou údržbu strojku za vás.

Další funkce holení zpříjemňují

Již zmiňovaná vodotěsnost je velice zajímavá, jelikož je strojek možné používat i ve sprše apod. Rychlonabíjení je zase dobré, pokud strojek používáte velice často a nechcete jej příliš dlouho nabíjet. Vytváříte-li si svůj osobitý styl a se svými vousy si rádi vyhrajete, zcela jistě oceníte zastřihovač, se kterým vytvarujete kotlety, bradku a další.

Máte-li tvrdé vousy a rozhodli jste se pro frézkový systém, věnujte pozornost také rychlosti otáček. Udržujete-li si vousy v určité požadované délce, jistě oceníte předsádku, pomocí které vousy do požadované délky snadno upravíte.

Nabídka holicích strojků

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

AEG HR 5625

649 

bez DPH 536 

Braun S33020SWHITE

1 999 

bez DPH 1 652 

Holicí strojek Philips Series 5000 S5100/06

2 199 

bez DPH 1 817 

Braun Series 3 - 3030s

1 999 

bez DPH 1 652