Jak vybrat myčku

Koupě myčky se skutečně vyplatí. Při každém mytí nádobí spotřebujete minimálně šestkrát méně vody a nejste limitováni její teplotou. Když nádobí myjete ručně, můžete použít vodu pouze takové teploty, abyste se neopařili. Myčka nádobí umývá vroucí vodou. Díky domu je její mytí účinnější. Podle zařízení bytu se můžete rozhodovat mezi vestavnými nebo volně stojícími myčkami. Důležitými kritérii při výběru myčky jsou šířka, objem a energetická třída – ta u takto velikých spotřebičů dokáže ušetřit nemalé peníze.

Jak vybrat myčku

Minimyčky šetří čas, místo i peníze

Vzhledem k tomu, jak jsou myčky oblíbené, začaly se objevovat i velice kompaktní verze. Při jednom mytí pojmou kolem šesti sad nádobí a spotřebují zhruba 7 litrů vody. Těmto praktickým pomocníkům nemusíte vyhrazovat speciální prostory. Už z názvu kategorie – stolní myčky – je jasné, že je klidně můžete nechat stát někde na stole nebo polici. Jsou optimální do domácností, kde není potřeba často mýt nádobí. 

Stolní myčky kompaktních rozměrů

Plnohodnotné úzké myčky

Plnohodnotné úzké myčky

V některých bytech musí majitelé bojovat s nedostatkem prostoru. I na ně výrobci pamatují a vyrábějí užší myčky se šířkou 45 cm. Ty pojmou zhruba 9 sad nádobí a na jedno mytí spotřebují kolem devíti litrů vody. Jsou tak optimální volbou, pokud neumýváte veliké množství nádobí a kapacita pro 9 sad nádobí je pro vás dostatečnou. 

Volně stojící myčky (šířka do 59 cm)  Vestavné myčky (šířka do 59 cm)

Nekompromisní myčky nádobí

Pokud při výběru myčky nechcete dělat kompromisy, měli byste vybírat mezi těmi s větší šířkou než 59 cm. Do jejich útrob naskládáte minimálně třináct sad nádobí a na jejich umytí potřebuje myčka zhruba 11 litrů vody. Jsou vhodné pro domácnosti, kde se umývá veliké množství nádobí. V tomto případě dokáže myčka ušetřit skutečně velikou spoustu času.

Volně stojící myčky (šířka nad 59 cm) Vestavné myčky (šířka nad 59 cm)

Stále si nemůžete vybrat? Jste náročnější? Napište Profesorovi OKAY

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

BEKO DFN 26220 W

9 082 

s DPH 10 990 

Bosch SKS 51E22

9 082 

s DPH 10 990 

 Beko DFN 26321 W

9 909 

s DPH 11 990 

Siemens SN25M889EP

14 041 

s DPH 16 990 

Nákupní košík

0 ks / 0