Jak vybrat mikrosystém aneb vaše zdi si zaslouží kvalitní zvuk

I zdi vašeho domu mají uši. Dopřejte jim proto kvalitní zvuk a pořiďte si osvědčený mikrosystém či minisystém u Okay. V současné době se tento sortiment již tak rozšířil, že patří do základního vybavení skoro každé domácnosti. Už jste si i vy pořídili svého favorita? U nás naleznete velkou škálu výrobků od modelů základních až po ty perfektně vybavené, které dokážou pokrýt požadavky i těch náročnějších zákazníků. Mezi nejoblíbenější výrobce mikrosystému patří Sony, Phillips, LG a Panasonic.

Podle čeho lze mikrosystém vybírat?Mikrosystém Panasonic SC-AKX710E

Mikrosystémy obvykle vybíráme podle toho, zdali:

  • Přehrávají CD
  • Přehrávají DVD (samozřejmě CD)
  • V současnosti se na trhu setkáme i s mikrosystémy, které přehrávají Blu-ray (samozřejmě CD i DVD)

Stále máte doma staré kazety a na nich nahrané kupříkladu hlasy svých dětí? Pak možná oceníte kazetovou mechaniku, která už dnes patří k mimořádné výbavě a hodí se právě spíše pro ty, kdo uchovávají na kazetách velké množství audio obsahu.

Mikrosystémy můžete vybírat také podle designu, velikosti, některé se mohou pověsit na zeď a některé dokonce zvládnou nahradit domácí kino. A díky našemu user-friendly filteru lze snadno navolit výrobce či kombinovat parametry na základě vašich požadavků. A co je možná nejzajímavější? Můžete si zaškrtnout také příznak zboží, jako je akce, maxisleva, nebo náš tip, díky kterému se vám bez dlouhého hledání zobrazí nejvýhodnější nabídka.

Jaká je standardní výbava mikrosystémů?

Mikrosystémy s CD

Standardní výbava mikrosystémů s CD:

  • Přehrávaní disků CD, CD-R/RW, formátů MP3 či WMA, FM či FM/AM tuner s/bez RDS, umožní zobrazování názvů stanic, hraných písniček nebo např. i zobrazení žánru.

Mikrosystémy s DVD

Standardní výbava mikrosystémů s DVD:

  • Přehrávání disků DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW a formátů MP3 či WMA, JPEG a DivX (XviD), FM či FM/AM tuner s/bez RDS a s/bez předvoleb.

Ekvalizér

Velké množství mikrosystémů nabízí ruční nastavení ekvalizéru (zvýraznění basů, nastavení výšek. Některé modely už mohou mít i dopředu přednastavené režimy (pop, jazz, rock atd.) U dražších modelů je kladen důraz na kvalitu zvuku, a proto většinou mívají manuální nastavení ekvalizéru.

Vstupy

U typů s CD i DVD je hodně využívaný USB vstup, který umožňuje přehrávání formátů MP3, WMA, případně tzv. CD ripping  (nahrávání CD přes USB vstup do MP3 formátu). Dále je zde také možnost připojení přes USB kabel i Apple iPod /iPhone, nebo také MP3 přehrávač přes přední audio vstup (konektor jack 3,5 mm).

Výstupy

Zde se bavíme především o DVD mikrosystémech, které mají k dispozici různé výstupy:Mikrosystém Panasonic SC-HC200EG

  • Video výstupy

Jedná se o standardní kompozitní výstup (konektor cinch), dále se zde může použít scart, či komponentní výstup (tvořen 3x cinch konektorem pro kvalitní přednes obrazu).

Vyskytuje se až od střední kategorie mikrosystémů. Je to jedna z možností nejkvalitnějšího připojení, která vám umožní excelentní kvalitu obrazu na plochých televizorech a také upscaling DVD videa (rozlišení 1080p).

Některé modely jsou přímo vybaveny subwooferem, který zajišťuje kvalitnější přednes hlubokých tónů pro ještě hlubší zážítek. Ostatní DVD mikrosystémy mohou mít pro tento reproduktor zabudován výstup.

Rada na závěr

Při výběru těchto kompaktních přenašečů zvuku dbejte na to, že čím větší místnost, tím je větší potřeba vybírat z výkonově silnějších mikrosystémů. Avšak je třeba podotknout, že ne vždy větší výkon znamená kvalitnější zvuk.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Mikrosystém Panasonic SC-HC200EG-K

2 609 

bez DPH 2 156 

Mikrosystém Panasonic SC-PM250EC-S

2 490 

bez DPH 2 058 

Mikrosystém Thomson MIC122BT

2 849 

bez DPH 2 354 

Mikrosystém Blaupunkt MS30BT

2 589 

bez DPH 2 140