Jak vybrat kapslový kávovar

Jak vybrat kapslový kávovarKáva se stala nedílnou součástí našeho života. Doprovází naše každodenní posezení s přáteli, obchodní jednání a někdo si  nedokáže den bez kávy ani představit.

Velice moderními se v poslední době staly kapsle, které vám domů přináší pravé italské espresso, cappuccino s bohatou mléčnou pěnou a další kávové speciality na espressu založené. U těchto kávovarů si však musíme připustit jednu skutečnost.

Kapslový kávovar není nejekonomičtější volba. Chcete-li pít kávu po hektolitrech denně a hodně zohledňujete náklady, vyjde vás zřejmě ekonomičtěji běžný parní kávovar na mletou kávu. Na druhou stranu však ztratíte všechny výhody kávovaru na kapsle a těch není málo.

Silné a slabé stránky

Ekonomika provozu je jedinou slabou stránkou kapslového kávovaru. Jeho pořízení jinak není nijak zvlášť nákladné a samotný přístroj může být skutečně extrémně kompaktní. Jeho obsluha je velice jednoduchá a prakticky stačí pouze dolít vodu a zmáčknout tlačítko. Při přípravě navíc nehrozí ani riziko umazání a navíc je celý proces velice rychlý a zpravidla máte svoji kávu připravenou do minuty.

Kapsle jako takové navíc zaručí, že káva z nich bude mít vždy konstantní kvalitu a doma tak můžete mít nepřeberné množství druhů káv, avšak ke každému druhu kávy budete mít vždy správné ingredience, ve správném poměru a vždy správně namleté.

Navíc nemusíte řešit problém, že by vám káva vyčichla apod. Kapslovary navíc nevaří pouze kávu, ale existují zde i další možnosti jako například čaje a čokolády, jiné zase bez problémů zvládají latte machiato.

Podle čeho vybírat kávovar?

Při výběru kapslového kávovaru je důležité zaměřit se především na vlastnost, která je pro vás při výběru klíčová. Především doporučujeme zaměřit se na šíři sortimentu kapslí a druhů nápojů, které by vám byl váš nový kávovar schopný připravit.

Dostupnost kapslí už nepředstavuje tak klíčový problém, protože můžete využít široký výběr i v našem e-shopu. Chcete-li však ve vašem kávovaru připravovat capuccino či café latte, je nutné, aby měl kávovar trysku sloužící pro výrobu mléčné pěny.

Chcete-li si tedy vychutnat kvalitní kávu v pohodlí domova bez zbytečných starostí, míchání ingrediencí a dalších zbytečných překážek, tak jednoznačně doporučujeme zakoupit moderní kapslový kávovar. Stane se ozdobou vaší kuchyně a díky modernímu designu a čistotě svého provozu jej klidně můžete mít i v obývacím pokoji.

nabídka kapslových kávovarů

Líbí se vám tento článek?

Podobné články