Jak vybrat fitness náramek

Chceš udělat něco pro své zdraví a přidat do svého denního režimu více pohybu? Pak ti v tom může pomoct fitness náramek. Ten ti každý den změří, jakou vzdálenost ujdeš a kolik při tom spálíš kalorií. Údaje o tvém běžném dni ti pak poslouží jako základ, na kterém můžeš začít stavět.

Co fitness náramek je

Fitness náramek je přístroj, díky kterému budeš mít stálý přehled o své fyzické aktivitě. Dokáže velmi přesně změřit, kolik energie za den spálíš. Funguje docela jednoduše. Zadáš základní údaje o sobě (pohlaví, váha, výška, věk) a náramek ti bude měřit tvou tělesnou činnost. Můžeš tak jednoduše zjistit, kolik za den spálíš kalorií. Podle toho si pak můžeš nastavit jídelníček, aby byl výdej energie v rovnováze s příjmem.

Co fitness náramek není

Pokud očekáváš, že tě náramek bude motivovat k fyzické aktivitě, není to pravda. Náramek bohužel (nebo bohudík, jak je komu milejší) není osobní trenér. Nebude nad tebou lámat hůl, když si místo hodiny plavání zapneš televizi ani ti nevynadá, když přijdeš pozdě do posilovny. Platí zkrátka, že pokud chceš pro své tělo něco udělat, musíš chtít.

Jaký náramek si mám vybrat

Samozřejmě záleží na tom, co od náramku očekáváš. Pokud ti stačí měřit, jakou ujdeš za den vzdálenost a kolik při tom spálíš kalorií, určitě ti bude stačit některý ze základních modelů. Výhodou je beze sporu nižší cena a jednoduchost nastavení i ovládání. I na základě těchto dvou naměřených hodnot můžeš upravit svůj životní styl tak, aby byl zdravější a vyváženější.

Chci základní fitness náramek

Pokud patříš mezi náročnější uživatele, kteří od elektroniky vyžadují maximum možných funkcí, vybírej z pokročilejších modelů. Jsou sice zpravidla o něco dražší, ale za to nabízejí velkou nálož dalších funkcí. Dokáží tě například vzbudit v době, kdy nespíš tvrdě, aby se ti lépe vstávalo. K tomu používají vibrace, aby se nevzbudili ostatní v místnosti. Kromě toho také monitorují kvalitu tvého spánku, takže zjistíš, co udělat, ať odpočíváš efektivněji.

Chci pokročilejší fitness náramek

V neposlední řadě existují také fitness náramky, které můžeš jednoduše spojit se svým smartphonem. Ty zvládnou většinu funkcí výše zmíněných náramků, a navíc tě ihned upozorní na příchozí hovory. Tím pádem budeš mít dokonalý přehled nejen o sobě, ale i o tom, kdo tě zrovna shání.

Chci náramek připojitelný ke smartphonu

Líbí se vám tento článek?

Podobné články