Jak vybrat navigaci do auta

Jak vybrat navigaci do autaPokud v automobilu nemáte zabudovanou navigaci od výrobce a toužíte po ní, řešením je koupě přenosné navigace, která může být dokonce praktičtější. Oproti zabudovaným navigacím je levnější, přenosná, často modernější a není lákadlem pro zloděje.

Navíc moderní přenosnou navigaci můžete v cílové destinaci využít při pěších cestách nebo při cyklistice. Další nespornou výhodou je, že navigační přístroj si můžete před samotnou koupí osahat a vyzkoušet, zda vám bude vyhovovat jeho ovládání a dodávané mapové podklady. Některé modely nedokáží registrovat čísla popisná a konkrétní české adresy hledají jen podle čísel orientačních, které se vyskytují pouze ve větších městech. Kvalitu navigace poznáte nejen podle funkční výbavy, ale také podle kvality zpracování a použitých materiálů.

Základní kritérium pro výběr navigace je pořizovací cena. Nejprve si je dobré stanovit finanční strop a v této cenové relaci hledat pro vás nejvhodnější model. Od ceny se totiž odvíjí velikost displeje (udává v palcích) a výbava. Zkušenější bude zajímat rozlišení displeje (čím více bodů, tím jemnější obraz), výkon procesoru, velikost vnitřní paměti či možnost rozšíření o paměťové karty. Často opomíjeným aspektem při výběru navigace je výdrž baterie či další užitečné funkce (BlueTooth, TV tuner, Mp3 atd.).

Nabídka navigací

Líbí se vám tento článek?

Podobné články