Jak vybrat navigaci do auta

Jak vybrat navigaci do autaPokud v automobilu nemáte zabudovanou navigaci od výrobce a toužíte po ní, řešením je koupě přenosné navigace, která může být dokonce praktičtější. Oproti zabudovaným navigacím je levnější, přenosná, často modernější a není lákadlem pro zloděje.

Navíc moderní přenosnou navigaci můžete v cílové destinaci využít při pěších cestách nebo při cyklistice. Další nespornou výhodou je, že navigační přístroj si můžete před samotnou koupí osahat a vyzkoušet, zda vám bude vyhovovat jeho ovládání a dodávané mapové podklady. Některé modely nedokáží registrovat čísla popisná a konkrétní české adresy hledají jen podle čísel orientačních, které se vyskytují pouze ve větších městech. Kvalitu navigace poznáte nejen podle funkční výbavy, ale také podle kvality zpracování a použitých materiálů.

Základní kritérium pro výběr navigace je pořizovací cena. Nejprve si je dobré stanovit finanční strop a v této cenové relaci hledat pro vás nejvhodnější model. Od ceny se totiž odvíjí velikost displeje (udává v palcích) a výbava. Zkušenější bude zajímat rozlišení displeje (čím více bodů, tím jemnější obraz), výkon procesoru, velikost vnitřní paměti či možnost rozšíření o paměťové karty. Často opomíjeným aspektem při výběru navigace je výdrž baterie či další užitečné funkce (BlueTooth, TV tuner, Mp3 atd.).

Nabídka navigací

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Navman 5000 LT EU Lifetime

2 699 

bez DPH 2 230 

Mio Spirit 7100 - 5", CZ/SK, Lifetime

1 921 

bez DPH 1 588 

Mio Spirit 8670 Lifetime

4 281 

bez DPH 3 538 

Nákupní košík

0 ks / 0