Jak vybrat 3D televizi

Sledování filmů v 3D je bezesporu příjemným zážitkem. S příchodem převratné novinky ale přišla doba, kdy si tento požitek můžeme dopřávat i v pohodlí domova a nemusíme do 3D kina. Zorientovat se mezi všemi typy televizí není jednoduché, ale nezoufejte, poradíme vám.

Jak vybrat 3D televizi

Využití 3D televize

Před koupí 3D televize vás asi nejprve napadne, zda ji vůbec využijete, když naprostá většina televizního vysílání je ve 2D. Je jasné, že televizní vysílání ve 3D bude v blízké budoucnosti stále častější, proto je koupě 3D televize rozhodně výhodnou investicí. Kdo si chce 3D vysílání užívat naplno už teď, měl by sáhnout po takové televizi, která je sama schopna konvertovat 2D vysílání do 3D.  Na 3D televizi samozřejmě můžete sledovat pořady a filmy ve 2D. Stisknutím tlačítka se v mžiku z 3D televize stane 2D a obraz tedy není nutné konvertovat.

LCD, LED nebo plazma

Při výběru 3D televize se nejprve musíte rozhodnout, jestli dáte přednost LCD, LED nebo plazmové obrazovce. Zjednodušeně se dá říct, že všechny typy televizí nabízejí komfortní zážitek ze sledování, širokou škálu plných barev a vysoký kontrast. Diváci mají v oblibě LCD i LED televize zejména kvůli nízké spotřebě energie. Hlavní předností plazmové televize je bezkonkurenčně dokonalé zobrazení barev.

Velikost úhlopříčky

Je logické, že veškeré 3D efekty lépe vyniknou na obrazovce s větší úhlopříčkou. Myslete ale zároveň i na to, že velikost televize je dobré vybírat podle toho, z jaké dálky ji budete sledovat. Všeobecně se udává, že televizi je ideální sledovat ze vzdálenosti 2,5 násobku úhlopříčky televize.

Rozlišení

3D televizory standardně nabízejí kvalitní Full HD rozlišení. To divákům zprostředkovává velmi realistický obraz a věrné zobrazení barevného spektra. Některé modely televizorů nabízejí též ultravysoké rozlišení neboli Ultra HD či UHD. Tato technologie má čtyřnásobné rozlišení než častější Full HD. Připravte se ale, že za špičkový obraz v UHD si připlatíte.

Nutné příslušenství

Aby 3D televize fungovala tak, jak má a vy jste si mohli užívat 3D obraz, neobejdete se bez 3D brýlí. Obyčejné pasivní 3D brýle z kina vám ale stačit nebudou. Potřebujete speciální brýle, které budou trojrozměrný obraz přenášet bez chyb. Takzvané aktivní 3D brýle jsou pro diváky velmi komfortní. Fungují na principu střídavého zatmívání tekutých krystalů ve sklech brýlí a poskytují tak dokonalý obraz, aniž by unavovaly vaše oči. Při koupi televize obvykle bývá jeden pár brýlí přibalen. Tyto brýle samozřejmě mohou používat i nositelé dioptrických brýlí. Jsou navrženy tak, aby se přes ně daly pohodlně nasadit.

Nabídka 3D televizí

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0