Jak správně zapojit novou pračku

Pořídili jste si novou pračku, ale nevíte si s ní rady? Rozhodně nejste první ani poslední, kdo se ocitl v podobné situaci. Pokud zrovna nepatříte mezi technické typy, může vás představa zapojování pračky a její spouštění do provozu přímo děsit, ale nemějte strach. Abychom vám celý proces usnadnili, připravili jsme pro vás podrobný návod, se kterým pro vás bude připojení pračky na odpad a vodu opravdu hračka.

 

Velkou roli hraje místo

Na úspěšné zapojení pračky je třeba myslet už při výběru vhodného místa. Rozhodně by se neměla nacházet na místě, kde hrozí rapidní pokles teplot, vyhněte se proto umisťování pračky do nezatepleného sklepa nebo garáže. Hrozilo by zamrznutí vody v pračce a omezení funkčnosti. Neméně důležitá je rovná podlaha, která má pod sebou nejlépe betonový podklad. Pračka by měla být vždy zapojena ve vodorovné poloze – nastavte nožičky za využití vodováhy a pořádně je utáhněte.

 

Pračka s předním plněním Electrolux EW6S427W

 

Napojte vaši pračku na přívod vody

V dalším kroku zprovozňování spotřebiče budete pračku potřebovat připojit na přívod vody. Napouštěcí hadice bývá součástí zakoupeného balení. Je tedy důležité připevnit jen jeden její konec k pračce a druhý k přívodu vody, proto nezapomeňte na gumová těsnění. Pokud v koncovkách hadice nejsou, hledejte je v balení. Po připojení a silném utažení rukou nebo lehkém dotažení za pomoci nářadí, zkontrolujte, zda jsou oba konce utěsněny pozvolným otevřením ventilu vody. Pokud by hadice na kterémkoliv konci prokapávala, pokuste se o její dotažení, ale nepřežeňte to, abyste nepoškodili hadici nebo ještě hůř, neulomili ventil či část pračky. V ideálním případě bude rovně připojená hadice těsnit již při silnějším dotažení rukou.

V dalším kroku připojte pračku k odpadnímu potrubí

Ujistěte se, že na místě, kam se chystáte zapojit vaši novou pračku, je kromě přívodu vody také napojení na odpad. To je totiž v porovnání s vypouštěním odpadu do vany nebo jinými technikami, nejpohodlnější způsob, jak nečistoty z praní odvádět pryč. Odtokovou hadici připojte nasunutím na připravený díl v odpadním potrubí, který je přímo uzpůsobený pro pračky. Hadici pračky neupravujte, nezkracujte.

 

Pračka s předním plněním Bosch WAT286H1BY

 

Na závěr zapojte pračku do elektrické zásuvky a zkontrolujte, zda vše správně funguje. Je vhodné pračku zapojit do samostatné zásuvky, nikoliv do prodlužovacího kabelu nebo rozdvojky. Váš spotřebič také nezapojujte do zásuvky, která je určena výhradně pro fén na vlasy nebo elektrický holicí strojek.

 

Jakákoliv pračka od kteréhokoliv výrobce obsahuje návod, proto jej doporučujeme před začátkem používání řádně prostudovat.

 
Líbí se vám tento článek?

Podobné články