Jak správně uspořádat elektrospotřebiče v kuchyni

Nemusíte přímo vyznávat čínské učení o harmonii a rovnováze Feng Shui, ale asi tušíte, že zařizování každé místnosti v bytě se řídí jistými pravidly. Do kuchyně je třeba naskládat velké množství domácích spotřebičů – počínaje troubou, varnou deskou, myčkou, chladničkou, mikrovlnou troubou, kávovarem a v menších domácnostech pračkou konče. O umístění elektrospotřebičů je třeba trochu přemýšlet a ušetříte si mnoho zbytečných kroků navíc. A nejde jen o vaše nohy.

  • Chladnička: Chladnička si příliš nerozumí s varnou deskou a troubou. Horko by mohlo navyšovat její spotřebu. Teplo a chlad je tedy lepší oddělit.
  • Vestavné spotřebiče: U vestavných chladniček, ale i jiných spotřebičů, je třeba počítat s odsazením od stěny ze zadní strany kvůli odvětrávání. Nezapomeňte ani na prostor z boku, abyste mohli plně otevřít dvířka.
  • Myčky: Nejlépší je myčku umístit v blízkosti dřezu, kvůli snadnějšímu přívodu vody a odpadům.
  • Trouby: Dnes už se trouby umísťují spíše do výšky ramen či očí. Hlavním argumentem je především snadnější manipulace s horkými nádobami a lepší přehled. Optimální výška je nad 80 a pod 115 cm od země.
  • Varné desky: Varné desky by neměly přímo sousedit s dřezem a měla by mezi nimi být dostačující pracovní plocha (minimum je 60 cm). Je třeba myslet na pravidlo – umýt, nakrájet, vařit.
  • Digestoř: Odsavač par by měl být umístěn nad elektrickou varnou deskou minimálně 65 cm vysoko, nad plynovou ještě o deset centimetrů výše.

Zdroj: Siemens

 

Mohlo by vás zajímat


Jak vybrat sporák

Centrem každé kuchyně je sporák. Bez varné desky a trouby si jen těžko připravíme dobré jídlo. Který sporák je právě pro vás ten pravý?

Přečíst více >>

Jak vybrat odsavač par

Odsávání par a pachů z kuchyně je hlavní pracovní náplní digestoře. Jaký odsavač si do své kuchyně vybrat vám poradíme v tomto článku.

Přečíst více >>

Jak vybrat ledničku

Zařízení, které uchovává naše potraviny, bychom měli vybírat velmi obezřetně. S tímto nelehkým úkolem vám pomůžeme.

Přečíst více >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Bosch MSM 67170

1 279 

bez DPH 1 057 

Kuchyňský robot Bosch MUM50131

5 993 

bez DPH 4 953 

Kuchyňský robot Bosch MUM58258

6 999 

bez DPH 5 784 

Kuchyňský robot Bosch MUM5XW40

12 990 

bez DPH 10 735