Jak vybrat pračku

Že se automatické pračky dělí na vrchem plněné a předem plněné, to ví snad každý. Toto rozdělení nám však k výběru té nejvhodnější pračky nestačí. Při výběru tedy musíme sledovat mnohem více parametrů. Jak si tedy pračky efektivněji rozdělit?

Pračky pro nenáročné

Nejjednodušší je, když odhadneš množství prádla, které budeš v pračce nejčastěji prát.

Na pár kousků prádla

Bydlíš sám, případně potřebuješ přeprat jednou za čas pouze pár kousků prádla? Tvůj výběr bude jednoznačně nejjednodušší, jelikož ti stačí v podstatě jakákoliv pračka. Díky občasnému použití nemusíš řešit energetickou náročnost, malé množství prádla tě nelimituje ani z pohledu kapacity bubnu nebo hloubky pračky. Naopak, za tuto cenu zpravidla dostaneš pračky nejkompaktnějších rozměrů. V tomto případě se klidně můžeš řídit cenou. I ta nejlevnější pračka ti pár kousků spodního prádla spolehlivě vypere. Pro tyto účely ti tedy bohatě stačí pračka s kapacitou bubnu menší než 5 kg a s hloubkou 40 cm. A značka? Na té nezáleží už vůbec.

Pračky na pár kousků prádla

 

Pračky pro mladé páryPrůměrné množství prádla

Stěhuješ se do své první domácnosti a chceš si pořídit novou pračku, která zvládne vyprat tvé prádlo? V budoucnu, až se tvá rodina rozroste, ji nechceš ihned měnit za novou? V tom případě už bys měl věnovat pozornost především kapacitě bubnu. Plně dostačující by pro tebe měla být kapacita 5-7 kg prádla. Tato kategorie praček je mezi zákazníky zdaleka nejžádanější a máš tak skutečně bohatý výběr. Vybírat můžeš nejen z klasických předem plněných praček, ale zvolit si můžeš i vrchem plněnou pračku.

Výhodou předem plněných praček je především odkládací prostor, který nabízí jejich horní strana.

Do útrob vrchem plněné pračky se dostaneš nadzvednutím víka na horní straně. V těsných prostorách tak získáš potřebné místo navíc, protože pračka může být kolem dokola obskládaná jinými věcmi. Lidé s bolavými klouby navíc ocení, že se do tohoto typu pračky nemusí tolik ohýbat. Jejich jediná nevýhoda spočívá v tom, že je k odkládání věcí nemůžeš tolik využívat. 

Dalším parametrem, který by mohl ovlivnit tvůj výběr, je energetická třída pračky. Ta by se rozhodně neměla podceňovat, protože může šetřit rodinný rozpočet.

Předem plněné pračky                                                   Vrchem plněné pračky

 

Pračky pro velké rodiny

Hory prádla

Pereš týdně doslova hory prádla a sedm kilogramů je pro tebe omezující hranice, kvůli které bys musel prát na etapy? V tom případě jsou pro tebe vhodné nekompromisní pračky, které pojmou více než 8 kg prádla. Vzhledem k velikému množství vám jednoznačně doporučujeme kombinaci pračky se sušičkou. Pokud už ji samozřejmě nemáš doma. Sušička totiž zajistí, že většinu vypraného prádla nebudeš muset žehlit. Ušetříš tak především svůj čas, který budeš moci investovat do něčeho jiného. Věřil bys, že tento typ pračky je zároveň zařízením, které ti ušetří nejvíce místa? Je sto skutečně tak. Díky pračce se sušičkou ušetříš prostor, který by ti jinak zabíral další spotřebič (sušička). Pokud však nechceš kombinaci těchto dvou zařízení, můžeš sušičku postavit na pračku. To ti rovněž pomůže ušetřit místo.

Pračky pro velké rodiny

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články