Jak vybrat mixér

Hledáte drobného kuchyňského pomocníka, který zastane kus práce a nezabere moc místa? Před nákupem si nejprve ujasněte, jaké od mixéru očekáváte výsledky, jak často ho chcete používat a jaké pokrmy chcete připravovat. 

Jak vybrat mixér

Typ mixéru

Vybírat můžete z několika typů mixérů. Jedná se o tyčové mixéry, stolní mixéry a ruční šlehače. Každý z typů má samozřejmě své klady a zápory a velké rozdíly mohou být i v ceně.

Tyčové mixéry

Tyčové mixéry vynikají mezi ostatními hlavně snadnou manipulací. Tyto přístroje, ale nejsou vhodné pro delší práci a mixování je nutné přerušovat. Důvodem bývá slabší motor, u kterého hrozí přehřátí. Nevýhodou je i to, že pro práci přístroje je nutné stále držet stlačený knoflík. Některé modely můžete používat pouze s miskou, kterou koupíte společně s mixérem. Tyčové mixéry mohou být vyrobeny z kovu nebo plastu. Plastové jsou sice levnější, ale zase se nedoporučuje používat je na mixování horkých pokrmů, jako jsou třeba krémové polévky či omáčky. Pokud si za mixér připlatíte, můžete očekávat větší životnost přístroje. Součástí dražších modelů bývají též různé nástavce na šlehání, drcení či míchání, takže vlastně získáte multifunkčního pomocníka.

 

Stolní mixéry

Vybraný mixér

Tento typ mixéru je dodáván se samostatnou skleněnou nebo plastovou nádobou. Jak je známo, plast bývá méně odolný a opět byste si měli dávat pozor na kontakt s horkými potravinami. Stolní mixéry mají velkou výhodu v tom, že u nich nemusíte stát a držet tlačítko. Stačí uzavřít nádobu, stisknout knoflík a nechat mixér pracovat samostatně. Stolní modely navíc disponují několika rychlostmi a pracují rychleji a efektivněji. Navíc jim nehrozí tak často přehřátí.

Ruční šlehače

S těmito pomocníky nejsnadněji vyšleháte sníh z bílků, šlehačku nebo zpracujete těsto. Mnohé šlehače bývají vybaveny i nástavcem, který vám pomůže rozmixovat polévku nebo ovocný koktejl. Výkonné modely jsou potraviny schopné i sekat a krájet. Metlice a nástavce jsou jednoduše odnímatelné, proto není problém umývat je v myčce. 

Celá nabídka mixérů

Líbí se vám tento článek?

Podobné články