Jak sedačka Stockholm našla nové majitele

Iva a Patrik se před čtyřmi lety přestěhovali z brněnského bytu do vlastního rodinného domu. Jejich početná rodina si už takovou změnu vynutila. Teprve před časem se ale dostali k tomu, aby vyměnili svou starou sedačku pro tři za něco většího – pořídili prostornou sedačku Stockholm. S paní Ivou jsme se sešli v jejich obývacím pokoji.

Děkujeme za milé přijetí. Musím říct, že vaše nová sedačka vypadá, jako by tu byla odjakživa.

Máme z toho stejný pocit. Tady ten obývák je velký, má přes 40 metrů čtverečních a ta sedačka ten prostor krásně doplňuje. Dlouho jsme hledali se strachem, že koupíme špatně – přece jen to není malá částka, zvlášť když rekonstruujete a máte tři děti. Navíc sedačku nekupujete každý den a člověk na ni bude několik let koukat. Ale nakonec jsme si řekli, že zkusíme tuhle, když byla ta možnost ji do 30 dnů vrátit.

Takže jste se chystali využít službu vrátit sedačku do 30 dnů?

Měli jsme ji v záloze. Ostatně ta také rozhodla, proč jsme koupili tuhle sedačku právě v OKAY. Nábytek se sice dá vrátit i jinde, ale museli bychom zase řešit dopravu. V OKAY to bylo v ceně i s dopravou – říkali nám, že když nám nebude sedačka vyhovovat, že si pro ni přijedou.

To je pravda a jak jste řešili dopravu nové sedačky k vám domů?

Tu nám dovezli. My bychom se pro takto velkou sedačku museli naším autem otočit několikrát nebo si půjčit dodávku. To už jsme několikrát udělali, ale když si spočtete, kolik je půjčovné a kolik projedete, tak to vyjde líp zaplatit za dopravu. Nemluvě o čase. Pánové to přinesli až sem a tady nám to smontovali. Když se vrátil manžel z práce, bylo už dávno všechno hotovo.

A nechali jste odvézt a ekologicky zlikvidovat starou sedačku?

Ne ne, tu jsme vynesli do patra – děti tam mají takovou hernu. Ale víme o tom, že to jde.

A jak jste tedy se sedačkou spokojeni?

No, máme ji tři týdny, ale už po pár dnech jsme věděli, že ji vracet nebudeme. Tvarově sem pasuje nádherně, tady ten roh sedí skoro přesně sem, takže tato část zůstává volná. Pohodlně se sem všichni vejdeme a konečně taky můžeme přijmout větší návštěvu. Já jsem nadšená z toho, jak se ta látka dobře udržuje – když tu byla sestra s malým dítětem, tak došlo k malé nehodě, ale stačilo to jen opatrně setřít vlhčeným ubrouskem. A tady ty odkládací desky jsou perfektní.

A co se týká konstrukce a funkčnosti?

Hned jsem naplnila oba úložné prostory. V jednom jsou deky a plédy, které teď s podzimem večer používáme, do druhého jsme dali spíš letní věci, které bráváme na kolo – spacáky, karimatky, stan. Všechno se tam pohodlně vešlo.

A říkala jste, že využíváte i rozkládací lůžko.

Zatím jen dvakrát, když přijela sestra. A říkala, že se jí na tom spí dobře i s oběma holkama – malá je mimino a Julince jsou čtyři. Určitě to ještě nějakou dobu budeme využívat, než doděláme pokoj pro hosty. Do něj budeme kupovat pořádné postele a určitě si je také necháme přivézt z OKAY.

Přejeme aby rekonstrukce vašeho domu pokračovala bez zádrhelů a aby vám sedačka Stockholm dělala radost.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články