Jak se starat o tyčový mixér

Máš doma tyčový mixér? Výborně. Poradíme ti, jak se o něj starat, aby ti vydržel co nejdéle. Nejdůležitější je mixér nepřetěžovat. Každý model je normovaný na určitou maximální zátěž. Od toho se odvíjí, co můžeš mixovat a co už raději ne. Bližší informace zjistíš v příbalovém letáku svého tyčového mixéru.

Jaká je průměrná životnost tyčového mixéru?

Samozřejmě je rozmezí poměrně široké. Záleží na tom, z jakých materiálů je tvůj mixér vyrobený, jak často ho používáš, jak intenzivně ho používáš, a tak dále. Obecně ale můžeme říct, že tyčový mixér vydrží 2-6 let. Pokud chceš, aby ti mixér vydržel déle, měl by ses o něj dobře starat.

 

 

 

Jak prodloužím životnost svého tyčového mixéru?

1. Předně, používej svůj mixér jen k tomu, k čemu byl vyrobený. Pokud nezvládne mixování většího množství hustých potravin, tak ho k tomu raději nepoužívej.

2. Tyčový mixér má výkonný motor, který ale není stavěný na dlouhý provoz. Proto má většina modelů pulzní spínač. Když mixuješ, používej kratší, několikavteřinové série mixování. Těmi se motor nebude přehřívat a déle vydrží.

3. Pokud můžeš, rozděluj potraviny k mixování do menších dávek tak, aby mixér běžel vždy plynule. Jakmile by se zpomaloval, nebo dokonce zasekával, určitě potraviny rozděl na menší dávky.

4. Po každém použití pečlivě vyčisti všechny části mixéru. Než je znovu smontuješ dohromady, přesvědč se, že jsou dokonale suché. Z mokrých částí totiž může voda vtéct k hřídeli, která se postupem času začne kvůli tomu zadrhávat.

5. Dávej pozor na upínací mechanismus nástavce k tělu mixéru. Nejčastěji je to plastový kříž, který dosedá na hlavu kovové hřídele. Pokud máš dojem, že nástavec nesedí dokonale, raději jej sundej a upevni znovu. Při špatném připojení nástavce do sebe kříž s hlavou nezapadnou a plastový kříž se může snadno poškodit.

6. Pokud má tvůj mixér tlačítko turbo, používej ho až na konci mixování. Vyšším výkonem se totiž rychleji zahřívá motor, což může snižovat jeho životnost.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Bosch MSM 67170

1 279 

bez DPH 1 057 

Tyčový mixér Bosch MS6CB61V5, 1000W

3 190 

bez DPH 2 636 

Tyčový mixér Gorenje HBX1000XE, 1000W

1 299 

bez DPH 1 073