Jak používat elektrický zubní kartáček

Elektrické zubní kartáčky jsou stále populárnější. Oproti klasickým kartáčkům nabízejí o poznání účinnější čištění každého zubu. Rychlost rotace kartáčových hlav je totiž neporovnatelně vyšší než frekvence pohybu lidské ruky. Jak ale elektrický zubní kartáček skutečně používat tak, abychom plně využili jeho potenciál?

Co platí pořád

Důslednost v péči o ústní dutinu znamená všechno. Nejdůležitější je dodržování pravidelné každodenní rutiny, tj. čistit si zuby dvakrát denně a každý den používat dentální nit.

Jak nejlépe čistit

Akumulátorový zubní kartáček je velmi jednoduchý na používání - to mu dodává na přitažlivosti. Sice stojí více než manuální zubní kartáček, ale pokud ho pak vaše dítě (nebo vy) nadšeně používá, vyplatí se. Většina akumulátorových zubních kartáčků funguje v rozmezí 5 000 až 30 000 pohybů za minutu, a proto zabere důkladné vyčištění zubů méně času. Některé z akumulátorových zubních kartáčků mají dokonce ještě vyšší výkon.

Při používání akumulátorového zubního kartáčku stačí nanést zubní pastu na kartáčkovou hlavu a držet kartáček v úhlu 45°, jako byste si čistili zuby manuálním zubním kartáčkem. Potom akumulátorový zubní kartáček zapněte a pohybujte s ním od jednoho zubu k druhému. Menší hlavy většiny akumulátorových zubních kartáčků zpravidla vyčistí najednou přibližně jeden zub, záleží to na velikosti vašich zubů. Veďte kartáček podél vnějších a vnitřních ploch a nakonec vyčistěte žvýkací plošku každého zubu.

I s akumulátorovým zubním kartáčkem byste si však měli čistit zuby asi dvě minuty, aby bylo jisté, že jste si vyčistili opravdu všechny zuby. Po dokončení čištění stačí kartáčkovou hlavu opláchnout vodou a nechat ji uschnout.

Zdroj: Oral-B

 

Mohlo by vás zajímat


Jak probíhá hygiena ve vesmíru

Zajímalo vás někdy, jak se vlastně astronauti myjí? Odpoví uznávaný slovenský kosmonaut Ivan Bella.

Přečíst více >>

Jak funguje fén

Bez fénu ani ránu! Pod to se můžeme podepsat, takže vám o fénu přinášíme pár zajímavostí.

Přečíst více >>

Jak si čistit zuby elektrickým zubním kartáčkem (video)

I když jsou v České republice běžnější spíše běžné zubní kartáčky, pomalu se prosazují i ty elektrické.

Přečíst více >>

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články