Jak ochránit nábytek před psem

Hryzání a kousání je pro psy z velké části přirozenou činností. Je to způsob, kterým prozkoumávají svět. Je však rozdíl, když vám věci kouše dospělý pes a když štěně. Jak tedy správně vycvičit psa a jak odnaučit štěně kousat věci, které nesmí? Všechny triky a rady jak ochránit nábytek před psem zjistíte v našem článku.

Jak ochránit nábytek před psem

Rady a tipy jak ochránit nábytek před psem:

6 skvělých rad jak chránit nábytek před psem. Nezapomínejte, že každý pes je jiný a je potřebný jiný přístup.

 

Pozornost, hračky a důslednost jsou klíčem k tomu, jak ochránit nábytek před psem

Psi věci koušou, protože se nudí nebo jim rostou zuby. Abyste psa odnaučili kousat věci a ničit nábytek, je důležité nejdříve rozklíčovat důvod, proč to dělá. Prohlédněte si hlavní důvody, proč to psi dělají a ochráňte nábytek před psem jako profesionál.

Kousání u štěňat

U štěňat je potřeba s touto činností počítat. Štěně objevuje svět podobně jako malé dítě, které k tomu využívá všechny smysly. Dalším důvodem je, že ho to baví, ale také to, že mu rostou zuby. Jakmile začne štěně okusovat nábytek, boty, oblečení, sedačku a další věci, pořiďte mu vhodnou kousací hračku, která mu pomůže při růstu zubů. Ideální jsou gumové kostičky nebo šňůrkové suky. Až zuby růst přestanou, vymění se první zuby za druhé, začněte s důslednou výchovou štěněte. Jen tak vám nepřeroste přes hlavu.

štěně male ochrana hračka

Kousání u dospělých psů

Dospělí psi by nedovolené věci kousat neměli. Jedním z důvodů, proč se k tomu stále uchylují, může být to, že si na to zvykli, protože jste během jejich výchovy ve štěněcím věku nebyli dost důslední. Zejména u pejsků, kteří jsou během vaší nepřítomnosti doma sami, existuje velká pravděpodobnost, že se nudí, nemají dost podnětů, stýská se jim a jsou smutní. V takovém případě se uchýlí k rozkousání nedovolené věci. Vidíte psa často relaxovat na vaší posteli? Zamyslete se nad tím, zda svému psovi věnujete dostatek pozornosti. Dostatek pozornosti a prostoru pro vašeho miláčka patří mezi hlavní faktory jak ochránit váš nábytek před psem.


Kousací hračky, zmražené pamlsky a výchova platí na štěňata

U štěňat se bohužel rozkousaným věcem asi nevyhnete. Vždy je důležité, když pejska u této činnosti nachytáte, mu věc vzít a nahradit ji jeho kousací hračkou. Nikdy nedělejte to, že mu místo nové boty, kterou nechcete, aby kousal, podstrčíte botu starou. Pejsek nedokáže rozeznat, která bota je nová a která stará, takže bude stejně kousat všechny. Pokud vašemu miláčkovi přesto chutnají boty, skrytě je do předsíňového botníku.

 

OKAY TIP: "Podobně jako u dítěte můžete chlupáčovi hračky vložit do mrazáku, protože studené mu při růstu zoubků pomůže. Ve tvořítku na led mu také můžete zmrazit jeho pamlsky."

 

Až se zuby prořežou, je potřeba začít s důkladnou výchovou. Štěně je extrémně učenlivé, a pokud budete mít trpělivost, je tu vysoký předpoklad toho, že jej okusování nábytku odnaučíte. 


Jak štěně profesionálně vycvičit a ochránit tak váš nový nábytek?

Jakmile pejska přistihnete, že kouše botu, svetr, nábytek a jiné zakázané věci, ihned mu ji seberte a důrazně ho napomeňte. Zvolte si některý z povelů: fuj, nesmíš nebo ne. Spíše než na slově však záleží na tónu hlasu. Musí z něj být cítit, že vy jste tady pán. A to je to nejdůležitější. Bez toho nábytek před psem neochráníte.

Pokud na váš povel zareaguje, přivolejte ho k sobě, hodně ho pochvalte, pomazlete se s ním a dejte mu pamlsek.

Pes roztrhá hračku

Jak ochránit nábytek před dospělým psem?

U dospělého psa, který je během vaší nepřítomnosti doma sám, je s největší pravděpodobností důvodem kousání zakázané věci to, že se nudí nebo je mu smutno. Druhou možností je, že jste při výchově nebyli důslední a pejskovi dostatečně nevysvětlili, že tohle se zkrátka nesmí.

 

"Dospělý pes zakázané věci kouše, protože se nudí"


 

Jak na výcvik dospělého psa?

Před odchodem do práce pejska pořádně unavte. Běžte s ním na procházku, nechte ho vyběhat a aportujte mu věci. Pokud bude pes unavený, nebude mít tendence ničit věci kolem sebe. Preventivně ukliďte všechno, co by jej mohlo lákat ke kousání a dejte mu odolnou hračku, kterou jen tak nezdolá. Ideální je třeba buvolí kost.

Pokud se stane, že pes během vaší nepřítomnosti něco rozkouše a vy jej přitom nepřistihnete, psa nekárejte, on si to už nepamatuje. Dělejte, jakoby se nic nestalo. Pokud psa při činu chytíte, upozorněte ho povelem: nesmíš, fuj nebo ne. Pokud poslechne, odměňte ho. Správná výchova je tím nejlepším způsobem jak ochránit nábytek před psem.​

Pes pod židlí nábytek

 

V případě, že pes opakovaně věci kouše, použijte odpuzovač psů, což je přípravek ve spreji, který nastříkáte na věci. Odpuzovač má nepříjemnou trpkou chuť, jež při prvním olíznutí na jazyku mazlíka chvíli zůstane a také nepříjemně zavání. Nemusíte se však bát, vy nic neucítíte a vašemu psovi se nic nestane, protože tyto výrobky jsou zdravotně zcela nezávadné jak pro psy, tak pro děti.

 

Pokud už vám psík nějaký ten nábytek roztrhal, nevadí, protože na OKAY.cz nakoupíte nábytek v široké nabídce od ložnicového nábytku až po kuchyňské linky. Abyste ušetřili ještě více, nábytek vám dopravíme na jednu z našich 90 prodejen OKAY zcela ZDARMA. U nás nakoupíte levně a výhodně i na splátky. Více informací o možnostech nákupu nábytku na splátky zde! S OKAY.cz pouze výhodně.

 

Akční ponuka moderního trendy nábytku OKAY

 

GCS221019 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články