Jak chránit displej smartphonu

Ochranné sklo, nebo ochranná fólie? To je oč tu běží. Jak asi tušíte, existují dvě nejběžnější varianty, jak ochránit displej smartphonu před mechanickým poškozením. Mezi odborníky najdeme zapřísáhlé příznivce skel i jejich „soupeře“, kteří za žádnou cenu nedají dopustit na fólii. Jak se ale rozhodnout, který způsob ochrany je pro váš smartphone tím pravým? Snadno! Máme pro vás stručný přehled hlavních výhod a nevýhod obou ochranných pomůcek. Tak jdeme na to!

Výhody a nevýhody ochranné fólie

Hlavní výhodou ochranné fólie je dostupnost. Ochranná fólie se totiž vyrábí téměř na všechny typy smartphonů a dá se snadno sehnat. Pokud nejste příznivcem nejfrekventovanějších modelů smartphonů a nemáte doma „ten skvělý mobil z reklamy“, pravděpodobně se na váš telefon ochranné sklo nevyrábí. Proto vám nezbývá, než zvolit ochrannou fólii. To samozřejmě neznamená, že máte problém. Ochranná fólie totiž dokáže smartphone ochránit před nejčastějšími mechanickými hrozbami.

Pokud nosíte telefon v jedné kapse s klíči, pravděpodobně stačit nebude, ale před mincemi a dalšími předměty dokáže displej vašeho smartphonu spolehlivě ochránit. Další výhodou ochranné fólie je pořizovací cena. Obvykle vás ochranná fólie bude stát podstatně méně, než kdybyste svůj telefon chtěli ochránit sklem. Samozřejmě je také daleko pružnější než ochranné sklo. To je sice výhoda, pokud vám telefon spadne na podlahu, protože fólie nepraskne, ale proti nárazům fólie smartphone příliš neochrání.

Když používáte telefon mimo místa, kde by na něj mohlo něco spadnout nebo byste ho mohli omylem praštit kladivem při stloukání police, bude vám ochranná fólie bohatě stačit.

Vybrat ochrannou fólii

Výhody a nevýhody ochranného skla

Hlavní předností ochranného skla je vysoká mechanická odolnost. Díky své tloušťce a tvrdosti dokáže odolat úderům, pod kterými by displej chráněný fólií praskl. Na druhou stranu vás investice do ochranného skla bude většinou stát více peněz. Navíc není ani zdaleka jisté, že se pro váš model smartphonu ochranné sklo vyrábí. Ale pokud máte to štěstí, že jste si koupili model, na který se sklo vyrábí, doporučujeme o skle uvažovat.

Výrobci tvrzených skel zasypali Youtube videi, ve kterých se předhánějí v testech svých ochranných skel. Výjimkou není zkouška ostrým nožem, zapnutou vrtačkou nebo třeba údery kladivem. Všechny tyto situace samozřejmě ochranné sklo vydrží. Na druhou stranu se málo kdy dostanete do situace, kdy byste si omylem navrtali displej telefonu. Je ale rozhodně dobré ochranu displeje nepodceňovat. Takže pokud pracujete jako truhlář nebo jste kutil, určitě se vám bude ochranné sklo na displej hodit.

Pokud vašemu smartphonu hrozí silnější mechanické poškození, doporučujeme vám využít k ochraně displeje sklo. Díky němu můžete klidně mobil nosit v jedné kapse s klíči.

Vybrat ochranné sklo

Líbí se vám tento článek?

Podobné články