Industriální nábytek – jednoduchý, funkční, moderní

Industriální nábytek tě zaujme především svou strohostí, ze které pramení neotřelý vzhled, funkčnost a design. S tímto stylem se setkáš po celém světě od berlínských kaváren po vysoce stylové byty na Manhattanu. Jiná země, stejný vkus. Všichni, kteří tento styl obdivují, spojuje láska k čistým liniím a kráse kvalitního nábytku.

Industriální styl a nábytek je typický svou jednoduchostí, pro kterou je charakteristická praktická funkčnost. Pokud se spíš přikláníš k čistým liniím než extrémní zdobnosti, pokud si libuješ v nevýrazných barvách a líbí se ti kombinace kovu nebo dřeva, je pro tebe industriální styl ten pravý.

Industriální design se zrodil na konci 60. let minulého století z ateliérového bydlení v newyorských továrních halách, kotelnách a skladech. Proto mezi dominantními materiály najdeš hlavně beton, železo a ocel ideálně v surové formě, neopracované a omšelé.

Důležitým znakem je přiznání každého prvku. V koupelně uvidíš měděné trubky, radiátory jsou masivní a přimontované na stěně, sedací lavice jsou ze surového dřeva, v kuchyni najdeš viditelně umístěné odvody z digestoře, v každé části domu můžeš upozornit na pálené cihly, v obývacím pokoje bude dominantou kožená sedačka nebo křeslo. Industriál je zkrátka upřímný, nic neschovává a na nic si nehraje.

Inspirace pro tvůj domov zařízený v industriálním duchu

 

konferenční stolek konferenční stolek
konferenční stoletk konferenční stolek
křeslo křeslo
rohová sedací souprava sedací souprava

 

jídelní stůl jídelní stůl
jídelní stůl jídelní stůl
jídelní stůl jídelní stůl
jídelní sestava jídelní stůl
jídelní stůl jídelní stůl
jídelní stůl jídelní stůl

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články