Ideální ložnice je místem odpočinku

Pověra, že ložnice je místem, kde se pouze spí, už je dávno vyvrácena. I na vzhledu ložnice velice záleží. Ložnice odráží náš životní styl, naše nároky a představy. Pokud bydlíme v bytě bude mít jiné nároky na než na ložnici pokud žijete v rodinném domě. Současným trendem je propojení ložnice s šatnou v návaznosti a dispozice sousedící s koupelnou.

"Pokud investujete do kvalitní konstrukce – nemusíte na ní dlouhodobě nic měnit."

Profesor OKAY

Nejdůležitějším prvkem ložnice je však samotná postel. Na tomto kusu nábytku by jste neměli šetřit. Špatně zvolené nekvalitní lůžko na vás zanechá stopy, které  se mohou kdykoliv v budoucnu projevit. Dlouhodobý spánek na nevhodném podkladu často vede k různým zdravotním problémům, které se nemusí projevit hned a ne vždy si uvědomujeme co všechno si právě nevhodným výběrem můžeme způsobit.

Šířka postele záleží na vašem výběru, délka by měla být o 25 cm větší než výška uživatele, u dětí se samozřejmě toto pravidlo nedá použít protože rostou, pro každý věk a pohlaví se však doporučuje zvolit vyšší lehací plochu. Vyšší čelo postele je také velice důležité pro dobrou oporu polštáře a hlavy.

Běžnou součástí postele jsou noční stolky, které nám zaručí určitý komfort a možnost odkládací příruční plochy. Komfort postele zvyšuje polohovací rošt a správně zvolená matrace.

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články