Co to je cyklónový filtr

Cyklónový filtr je součástí některých moderních vysavačů, jak sáčkových, tak bezsáčkových. Pracuje na principu rotace vzduchu, který vysáváte, přičemž zachytává hrubou špínu a větší kousky. Není tak třeba se bát, že byste vysátou lego kostku či náušnici museli hledat v sáčku s prachem. Cyklónový filtr takovéto předměty nasměruje do nádoby, z níž je pak jednoduše vyndáte.

 

Jak to celé funguje?

Je to v celku prosté. Vzduch je nasáván hubicí a trubkou směrem dovnitř vysavače. Cestou prochází skrze nádobu s filtrem, kde rotuje. Právě rotací vzduchu se nečistota zachytí přímo ve filtru po obvodu a větší kousky nasáté hubicí (kostka lega) propadnou do připojené nádobky. Kromě toho, že takto zachráníte omylem vysáté předměty, především ulevíte vnitřnímu filtru vysavače. K němu totiž díky cyklónovému filtru dorazí daleko méně špíny.

Výsledek

Pomocí cyklónového filtru na vysavači se zbavíte větších částic nečistot a předmětů vysátých omylem dříve, než vůbec dorazí dovnitř samotného vysavače. Tím nejen prodloužíte životnost vašeho vysavače (a jeho vnitřního filtru), ale také zajistíte, aby byl vzduch vracející se z vysavače zpět do místnosti daleko čistější. U sáčkových vysavačů samozřejmě nedochází tak brzy k jejich naplnění.

Naše nabídka vysavačů

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Rowenta RO6327EA

5 999 

bez DPH 4 958 

iRobot Roomba 886

14 999 

bez DPH 12 395 

iRobot Roomba 866

12 999 

bez DPH 10 742 

GORENJE SVC216FR

3 999 

bez DPH 3 305 

Nákupní košík

0 ks / 0