Co to je bloková kuchyně?

Při zařizování nové kuchyně musí vaše kuchyňská linka splňovat vysoké požadavky týkající se ergonomie, funkčního a prostorového uspořádání a designu. Zapomenout nesmíme ani na přívětivou pořizovací cenu, která se na výběru razantně projevuje.

Když chcete kuchyňskou linku, volte blokovou kuchyni

Do atypicky řešených nebo malých kuchyní nemusíte hned zvát truhláře, aby vám vyrobil kuchyňskou linku přesně podle prostorových nároků. Velmi podobnou službu jako linky na míru vám udělají sektorové neboli blokové kuchyně. Jejich největší předností je, že si je poskládáte přesně tak, jak vám diktuje prostor.

Kuchyně Emilia Lux

Hlavní výhody blokové kuchyně

  • Největší devízou tohoto zpracování kuchyně je poměr mezi cenou a výkonem. Cena blokové kuchyně je mnohonásobně nižší než cena kuchyně na míru a její funkce velmi podobná.
  • Bloková kuchyně se skládá ze skříněk a zásuvek, které můžete libovolně kombinovat. Jedná se v podstatě o skládačku, kterou si sami postavíte. Svobodně a bez omezení. Řídit se budete jen elektrikářskými a instalatérskými rozvody a svým vkusem.
  • Bloková kuchyně nabízí rozdělení pracovních zón tak, aby splňovaly nároky ergonomického trojúhelníku. Varná, skladovací a mycí zóna jsou sestaveny tak, aby optimálně využily prostor a usnadnily pohyb v kuchyni. Jednotlivé sekce na sebe logicky navazují tak, abyste při vaření nemuseli dělat zbytečné kroky.

  • Designéři při navrhování myslí také na praktické požadavky, takže v blokových kuchyních najdete prostor i pro integrovanou myčku. V případě, že zabudovanou myčku nepožadujete, jednoduše skříňku přeměníte na úložný prostor. 
  • Chytře navržené kompaktní zpracování nabízí dostatek úložného prostoru pro veškeré vybavení, které v kuchyni můžete potřebovat.
  • Součástí blokových kuchyní nejsou spotřebiče, takže si je můžete vybrat přesně podle svých představ. Záleží jen na vás, zda se rozhodnete pro troubu stojící ve spodní skřínce nebo ji umístíte do vyšší skříňky, abyste se k ní nemuseli sklánět.

Kuchyně Brick​

Designové zpracování a moderní technologie blokových kuchyní

Blokové kuchyně jsou k dostání v rovném nebo rohovém provedení a jsou ideální volbou do malých nebo atypicky řešených prostorů. Například v podkrovní kuchyni mohou být spodní skříňky umístěny na jiné stěně než skříňky závěsné. Vše záleží jen na vás.

Moderní blokové kuchyně mají zásuvky opatřeny tichým a plynulým dojezdem, díky kterému se se zásuvkou snadno manipuluje a při zavírání nedochází k bouchání a nechtěným oděrkám. Chytrý způsob otevírání nabízejí i výklopné skříňky, které pro snadné otevírání využívají plynové písty. Pokud jste zastánci klasiky, můžete zvolit otočné otevírání dvířek s kováním s plynulým dověrem.

Kuchyně Heidi 300 cm

Kuchyně Heidi

Kuchyňské linky se nejčastěji vyrábějí z lamina, jehož největší předností je bohatý výběr dekorů a barev, ale také odolnost a snadná údržba. Záleží jen na vašem vkusu. K dostání jsou oblíbené dekory dřeva, ale také kombinace dekorů a barev. Povrchová úprava může být lesklá nebo matná.

Součástí linky je i pracovní deska, která se vyrábí z vysokotlakého laminátu, jež patří k nejoblíbenějším výrobním materiálům. Potěší příjemnou pořizovací cenou a celou plejádou dekorů, které mohou imitovat drahé kameniny nebo masiv. Jeho další předností je snadná údržba a vysoká odolnost.

Kuchyně Vicky levý roh

Kuchyně Vicky levý roh 

Mezi nadčasové a nejoblíbenější barvy se řadí bílá a šedá, u kombinací se nejčastěji setkáte se dřevem a bílou, šedou či černou barvou. Vytříbený vkus linkám dodávají prosklená dvířka. Výjimkou není bezúchytkové otevírání, které je řešené buď pomocí systému Push to Open nebo frézovanými úchytkami.

Udělejte si radost moderní kuchyní, která nezruinuje váš finanční rozpočet.

 


Věříme, že byl článek pro vás užitečný. Prohlédněte si také novinky nebo další články.

LCH012020

Líbí se vám tento článek?

Podobné články